Důležitou výhru 1:2 uhrálo v neděli 30.8.09 naše "A" mužstvo So Mochtín v Přešticích. Béčko následně na hřišti v Kolinci proti Tatranu V.Hydčice neuspělo. Z výhry se však radují naši žáci, kteří vyhráli v Janovicích 4:2.

30.8. - I.B tř.mužů - TJ Přeštice B - So Mochtín  1 : 2 (1:1). Úvodní šanci domácích bravurně zneškodnil náš nový golman Vlastík Hromada (posila z Bolešin, který naposledy chytal ve Švihově), v 8.minutě na druhé straně si s obranou lehce pohrál L.Kašpar a otevřel skore - 0:1. Mochtín byl stále v tlaku, svého soupeře přehrával přesnou kombinací, dostával se do dalších šancí. Ve 24.minutě ale kopali roh domácí a z nevinného centru padl (tradičně) vyrovnávací gol. Mochtín to naštěstí v aktivitě nepřibrzdilo. Stále byl útočný a lepší svého soupeře. Ve 32.minutě měl šanci změnit skore Petr Švátora, ale jeho střela z pokutového kopu (za sražení našeho nejagilnějšího útočníka Martina Tykala) v síti neskončila, chytil ji domácí golman ! Pak měl ještě velkou příležitost skorovat Jiří Dolejš, ale i jemu střela nesedla. Po přestávce se domácí zlepšili, měli i šance. Naštěstí i oni byli v zakončení zbrklí. Mochtín se pak postupně znovu zlepšoval, odměnou mu byla vedoucí branka, kterou v 76.minutě zaznamenal Jiří Dolejš z VPK. Těsné vedení si pak hráči Mochtína ohlídali, i když to jednoduché nebylo. Tři body z Přeštic však nakonec putují do Mochtína, jsou velice cenné. Škoda jen smolného zranění Ji.Podráského, který bude chybět i v dalších zápasech.Rozhodčí Mareš, ŽK 1:2, branky : Kašpar Lubomír, Dolejš Jiří, sestava : Hromada, Jarabica, Bejvl, Podráský (72.Dolejš T.), Dolejš Ji., Babka(77.Voráč), Kašpar, Švátora P., Hořejší L., Čeleda, Tykal.

30.8. - OP mužů - So Mochtín B - Ta V.Hydčice  1 : 3 (0:2). Na vypůjčeném hřišti v Kolinci začalo naše mužstvo hodně aktivně. Snažilo se o útočný fotbal, ale nepřesnosti v rozehrávce slibné akce vždy přerušily. Soupeř vyčkával, hrál pozorně v obraně, čekal na chyby. A ty bohužel přišly. Naše obrana ve 23. a následně ve 27.minutě chybovala, soupeř toho využil ke vstřelení dvou golů ! Po přestávce chtěli naši hráči náskok soupeře snížit a pokusit se o obrat, ale přišla další hrubka v naší defenzivě a třetí gol v síti Mochtína! Autorem hatricku byl Ladislav Hejpetr. I za tohoto stavu to Mochtín nevzdal, jeho útočné akce se však utápěly v nepřesnostech a tak zkušený soupeř z V.Hydčic si výhru snadno pohlídal. Až v 71.minutě se z penalty trefil Luboš Nový, čestným golem upravil stav na konečných 1:3. Rozhodčí Št.Haviar, ŽK 1:2, branky : Nový Luboš 1, sestava : Tomaka, Bláha, Troch, Švátora Ji.(65.Kašpar), Staněk, Dolejš T., Lapáček, Nový, Špindler (30.Voráč), Nováček (73.Petrů), Břečka.

POZOR  !     Trenink  m u ž ů  je v úterý 1.9. 09 v Mochtíně,  SRAZ VŠECH hráčů je již v 17,00 hod., abychom udělali alespoň jednohodinovou brigádu  !  Žel.hrábě a lopaty dle možností s sebou !  Trenink bude následně od 18,00 hod.

Spolehám na Vaši pomoc  !!!

Již v sobotu 5.9.2009 poprvé odehrajeme na našem zrenovovaném trávníku tři mistrovské zápasy (přípravka, dorost a odpoledne muži A proti Blovicím) a tak nutně potřebujeme ještě něco dodělat.