Uplynulý víkend 15. a 16.8.2009 přinesl fotbalistům-mužům TJ So Mochtín 1 mistrovský bod do nové sezony 2009/2010.  Uhrálo ho v Chanovicích naše "B" mužstvo, když vyrovnávací gol na 2:2 střílel v nastaveném čase Jan Voráč ! Ačko So Mochtín odehrálo svůj poslední přípravný zápas v Chodově na Domažlicku. V generálce na I.B třídu naši fotbalisté herně nezklamali, slabinou však zůstává zakončení slibných golových akcí.

.. so 15.8.09 - muži přátelsky  Tatran Chodov - So Mochtín   3:2 (0:0). Za úmorného vedra mělo celý první poločas naše mužstvo jasnou převahu. Hrálo se převážně na polovině domácího Tatranu, řada slibně založených akcí však nebyla dotažena do golové koncovky. Chyběla totiž přesná finální přihrávka i klid v zakončení. A když gol nepřinesla ve 35.minutě ani stoprocentní tutovka L.Hořejšího, přišel po přestávce trest. Domácí šli ve 48. min. do vedení 1:0 přesnou střelou z VPK a začali stále více zlobit. Vzápětí mohl z penalty vyrovnat stav náš Jiří Dolejš, ale jeho střela šla nad břevno ! Naštěstí o 10 minut později srovnal na 1:1 po rohu šikovným zakončením ze šesti metrů T.Babka. Pak ale nachytali domácí naši obranu v nedbalkách, znovu šli do vedení, ale neradovali se z něj trvale. Ji. Čeleda se v 68.minutě šikovně uvolnil v šestnátce Tatranu a skoroval - 2:2. Oba týmy byly s remisou spokojeny, čekaly na závěrečný hvizd rozhodčího Rubáše. Ten přišel, ale před ním ještě jeden, který signalizoval pokutový kop (faul P.Švátory). Ten domácí bezpečně proměnili vyhráli 3:2. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Bejvl M. (Zoubek P.), Dolejš Ji., Švátora P., Babka T., Kašpar L., Tykal M., Dolejš T., Troch R.,  Hořejší L., Čeleda Ji.,branky :  BABKA Tomáš, ČELEDA Jiří - po 1.

.. ne 16.8.09 muži mistrovsky (OP) Ch.Chanovice B - Mochtín B  2:2(1:0). Domácí nováček OP se představil ve velmi dobrém světle. Měl územní převahu i několik nebezpečných akcí. Naše obrana i golman Robin Tomaka dlouho drželi čisté konto, ale pak přišla ve 36.minutě minela našeho, jinak výborně hrajícího stopera T. Holiše, kterou potrestal solovým únikem a golem domácí M.Polena - 1:0. Domácím narostla křídla, měli další šance. Náš útok na druhé straně byl naprosto neškodný, ani záloze to nešlo na 100%. Oživení přišlo po přestávce. Trenér J.Kolárik prostřídal, přeskupil řady, hráči začali více bojovat, přišly i šance na vyrovnání. To však nepřišlo a domácí se opět vrátili do hry. Naštěstí ze svých šancí nic nevytěžili, byl to naopak Mochtín, který v 78.minutě V.Nováčkem (po centru T.Holiše)srovnal na 1:1. Slibný výsledek ale nevydržel dlouho. V 85.minutě se na pravé straně ve vápně uvolnil domácí Vivatěnko a krásným obloučkem poslal Chanovice znovu do vedení. Mochtín dohrával v 10 hráčích (bez zraněného M.Břečky), přesto se mu povedl husarský kousek. V nastaveném čase (91.min.) si nakopnutý, dlouhý míč zpracoval P.Kubala, přihrávkou našel před vápnem hostů J.Voráče, který se po kličce napřáhl a svoji obávanou levačkou trefil přesně - k tyči na 2:2 !!! Rozhodčí Ji.Petržílka z HD, ŽK 1:1, 100 diváků.Sestava Mochtína: Tomaka R., Staněk P.(Bláha P.), Kubala P., Holiš T., Nový L., Nováček V., Švátora Ji. (Švátora P.), Dolejš Ji.st. (Voráč J.), Kašpar L., Lapáček J., Břečka M., branky : NOVÁČEK Václav, VORÁČ Jan  - po 1.

TRENINK mužů je v úterý v Mochtíně od 18,00 hod., ale POZOR ! Již od 16,30 hod. proběhne v Mochtíně již avizovaná BRIGÁDA !!! Přineste s sebou žel. hrábě, lopaty. Bude se upravovat terén po výkopu na el.kabel u treninkového hřiště, sbírat kámen. Je nutné, aby Vás bylo co nejvíce !!!      Další trenink pak ve čtvrtek 20.8. od 18,00 hod. v Janovicích ! Sraz již v 17,45 hod.