Velice úspěšně si vedli fotbalisté Sokola Mochtín o uplynulém víkendu. Mistrovský bodík přivezla ml. přípravka z Horažďovic, tři body přivezli žáci z Velhartic a muži "A" z Chlumčan, doma navíc získali tři body i muži "B" nečekanou výhrou nad So Vrhaveč.

24.5.09 - I.B tř. mužů - K. Chlumčany "B" - So Mochtín 1:3(1:0). Úvod zápasu patřil nečekaně domácím, kteří začali hodně svižně a útočně. Již ve 12.minutě se ujali vedení 1:0 golem Chána, který přesně probvedl VPK. Pak měli ještě jednu tutovku hlavou, ale náš golman ji chytil. Postupem času i náš tým začal zaměstnávat obranu domácích, měl i šance na gol. Tu největší Ji. Dolejš po přihrávce Zd. Nováka. Gol z toho však nebyl. Střeleckou smůlu protrhli naši hráči až po přestávce. Nejdříve sice T. Babka nevužil golovou přihrávku Ji. Dolejše, ale v 51.minutě již bylo srovnáno na 1:1. Po dalším průniku Ji. Dolejše, jeho přesnou přihrávku proměnil v gol Ji. Podráský. Domácí znervozněli, vzápětí jejich obrana znovu chybovala a T. Babka toho dokonale využil. Zmocnil se míče, z úhlu pronikl před branku a obstřelil dom. golmana  - 1:2. A když v 62.minutě byl ve vápně faulován Zd. Novák a nařízenou penaltu Jiří Dolejš bezpečně proměnil v gol, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí hráči se sice snažili o korigování nepříznivého stavu, ale naráželi na bezchybně chytajícího golmana Petra Rajtmajera i dobře organizovanou mochtínskou obranu. Skore mohlo narůst naopak na druhé straně, když do golových tutovek se postupně dostali Zd. Novák (vedle) a M. Bejvl, kterého bravurně vychytal domácí brankař.  Rozhodoval Jiří Škarda, ŽK 2:1, 40 diváků. Sestava : Rajtmajer , Podráský, Dolejš  Ji. ml., Jarabica, Švátora P., Šup, Plánička (72. Sysel), Kašpar (46. Troch), Bejvl, Novák, Babka, branky : Podráský Jiří, Babka Tomáš a Dolejš Jiří ml. (z p.kopu) - po  1

23.5.09 - OP mužů - So Mochtín "B" - So Vrhaveč  1:0 (1:0). Tradiční derby utkání přineslo vyrovnanou partii se šťastným koncem pro naše fotbalisty. Hosté byli o něco fotbalovější, Mochtínu ale s přehledem zachytal Pavel Staněk a dobře hrála i obrana. Navíc ve 30.minutě potrestal chybu obrany hostů svým důležitým golem Jan Voráč. Ten měl vzápětí na noze pojitku na 2:0, ale tentokráte ho vychytal hostující golma D. Hrach. Chytil i následnou golovou dorážku M.Břečky. Ve II. poločase měli hosté více ze hry a kopali řadu nebezpečných VPK a rohů. Naštěstí pro náš tým, ani jeden míč neskončil v síti a tak se naše "B" mužstvo mohlo radovat z těsné výhry nad kvalitním soupeřem.  Zápas odřídil s přehledem M.Balák z KT, ŽK 1:2, branka : Voráč Jan  - 1.  Sestava :  Staněk, Kubala (Petrů), Křivánek, Zoubek, Sysel, Nováček, Kašpar (Novák), Nový, Voráč (Šťastný), Dolejš Ji.st., Břečka (Kolárik J.).

23.5.09 - OP žáků - Arbo Velhartice - So Mochtín  0:2 (0:1). Tři body naši kluci získali zaslouženě, skore si mohli ale hodně vylepšit. Proti však byl domácí golman, který se překonával, chytil našim hráčům minimálně osm golových tutovek. Rozhodčí Abrahám ze Sušice, branky :   Milan ŽIAK a Zbyněk SMOLÍK  -  po 1.

22.5.09 - OP st.přípravka - O Nýrsko - So Mochtín  5:1 (3:0). Naši kluci velkému favoritu hodně vzdorovali. Čestný gol Mochtína zaznamenal Pretzelmayer . Rozhodčí Pressl.

23.5.09 - OP ml. přípravka - FK Horažďovice - So Mochtín 2:2 (1:1). Vyrovnaný souboj skončil nakonec smírnou remisou. Oba dva goly Mochtína vstřelil Radek Mužík. Rozhodčí Mácal.