V dalším mistrovském kole muži A i B Sokola Mochtín nebodovali. Béčko prohrálo 1:2 v Hrádku, stejným výsledkem prohrálo (ale doma) i áčko mužů So Mochtín s Hradešicemi. Rekordní výhru naopak uhráli doma naši žáci, kteří porazili Nal. Hory 15:1 !

-17.5.09 - I.B tř. mužů  -  So Mochtín - So Hradešice  1:2 (0:0). Kdo čekal hladkou výhru Mochtína, ten se nedočkal. Naši hráči totiž předvedli velice nepovedený výkon. Více než fotbal totiž hráli nakopávanou a ta na vysoké a dobře hrající obránce soupeře neplatila. Hradešičtí hráči lépe kombinovali a v prvním poločase několikráte nebezpečně zakončovali. Naštěstí náš golman P. Rajtmajer byl vždy na místě. Po přestávce náš tým zpřesnil trochu více hru, začal se tlačit do útočení, ale do nějakého nebezpečného zakončení se hráči nedostávalai. Až v 65.minutě přišel VPK, který z 20 metrů přesně zakončil chytrou a přesnou střelou Jiří Dolejš - 1:0. I v dalších minutách byl Mochtín aktivní dopředu, ale ani hosté nevynechali jedinou příležitost k zaútočení. Pohroma přišla v 75.minutě. Hostující Kopal obešel lehce tři naše hráče, přihrál Šaškovi a ten tvrdou střelou ze 16 m srovnal na 1:1. Neuplynuly ani dvě minuty a hosté vedli již 2:1 ! Šikovný Florián prošel naší děravou obranou jako nůž máslem a nedal našemu brnakáři žádnou šanci. Závěr sice patřil našim hráčům, ale houževnatý soupeř těsnou výhru uhájil.  Rozhodoval Jiří Požárek z Plzně, ŽK 1:2, 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš, Šup, Podráský, Plánička, Kašpar, Holiš (Voráč), Jarabica, Babka, Novák, Švátora, branky : D o l e j š  Jiří  -  1

-16.5.09 - OP mužů - Sv.Hrádek - So Mochtín "B" 2:1 (1:0). Domácí jsou na 3.místě tabulky, ale tentokráte mohli mluvit o šťastrně získaných bodech. Naši hráči se sice dlouho nemohli dostat do správného rytmu, ale postrupem času zlepšovali svůj výkon a v závěru utkání sahali po remise. V 78.minutě snižoval na 1:2 střídající trenér Mochtína J. Kolárik, Hrádek pak jen v 10 hráčích (1x ČK !) se štěstím výhru udržel. Rozhodoval K.Lažánek, 100 diváků.Sestava : Staněk, Švátora, Holiš, Kubala, Sysel, Babka, Dolejš st.(Petrů), Plánička (Voráč), Šťastný (Kolárik J.), Břečka, Zoubek , branka :  K o l á r i k  Jan  -  1

15.5.09 - OP žáků - So Mochtín - So Nalžovské Hory 15:1.   Hosté přijeli jen v 10 hráčích a začali hodně aktivně. Postupem času však Mochtín svoji kombinační hrou svého soupeře začal dostávat pod tlak, začaly padat i pěkné branky. Nakonec z toho bylo rekordní vítězství.Branky vítězů : J.Bejvl a Zb. Smolík - po 4, Kuželík 3, M.Žiak 2, Peleška a Malenka po 1.  Rozhodoval J. Šafránek.

16.5.09 - OP st. přípravka - So Mochtín - TJ Sušice "A"  1:3 (0:2). Na promáčeném trávníku předvedli hráči obou týmů pěkný výkon. Favorizovaní hosté nakonec vyhráli, ale jednoduché to neměli. Naši hráči jim to bojovným výkonem hodně ztížili. Branka : Řeřicha Tomáš - 1, rozhodoval K.Šot.