I v dalším dubnovém víkendu 2009 mochtínští fotbalisté bodovali. Hodně cenné 3 body přivezli ze hřišť soupeřů muži "A" z Dobřan a žáci z Chanovic. Ze tří "zlatých bodů se doma radovali i muži "B".

22.4.09 - I.B tř. mužů - TJ Dobřany - So Mochtín  2:3 (0:1). Naši fotbalisté přivezli další 3 body ze hřiště soupeře a stále útočí na čelo tabulky. Domácí fotbalisté ale nebyli lehkým soupeřen, právě naopak. Mochtín opět těžil z velmi dobré práce obrany, navíc se mu dařilo i střelecky. Skore otevřel v 16.minutě nevídanou střelou z 50 metrů do šibenice dobřanské branky Stano Jarabica - 0:1. Domácí gol zaskočil, ale nepoložil. S velkou vervou útočili, snažili se o vyrovnání. Měli k tomu dvě loženky, ale trestuhodně je zahodili. Vyrovnat se jim podařilo až ve 47.minutě tvrdou střelou z 18 metrů. Jejich radost naštěstí netrvala dlouho, když o tři minuty později Ji. Dolejš ideálně uvolnil přihrávkou Zd. Nováka a ten přízemní střelou k tyči znovu dostal Mochtín do vedení. Nejistý stoper domácích pak připravil o další tři minuty později svým spoluhráčů a hlavně brankáři málo vídanou situaci. Pod tlakem našich útočníků poslal hlavou míč svému brankáři tak nešťastně, že ho přeloboval - vlastním golem navýšil vedení Mochtína již na 3:1. Do konce zápasu ale chybělo ještě hodně času a domácí to dobře věděli. Stále se snažili o útočení, chtěli získat alespoň jeden bod. Mochtínská obrana včele s brankářem P.Rajtmajerem však pracovala bezchybně, navíc záloha i útok využíval každé příležitosti k tomu, aby ohrozil domácí branku. Změny skore se dobřanští fanoušci dočkali až v nastaveném čase, kdy velice kvalitní sudí  Fr. Šimek nařídil v 94.minutě proti Mochtínu penaltu. Tu domácí proměnili, ale vzápětí se již pískal konec zápasu. Mochtínští hráči i fanoušci se těšili z další výhry (již páté v řadě!!!), ale mrzela je ztráta Ji. Podráského, který pro zranění nedohrál a i v dalších zápasech bude chybět. Žk 2:3, 90 diváků, sestava: Rajtmajer, Podráský (Plánička- Sysel), Troch, Dolejš, Bejvl, Babka,Kašpar, Novák (Čeleda), Šup, Jarabica, Švátora P., branky : Jarabica Stanislav, Novák Zdeněk, 1 vlastní.

25.4.09 - OP mužů - So Mochtín "B" - FK Dukla Janovice  1:0(0:0). Hosté se představili ve velmi dobrém světle a hned v úvodu utkání měli dvě ložené golovky. Postupem času naši fotbalisté hru vyrovnali, začali pozorněji bránit a i nebezpečně útočit. Brzo po přestávce pak přišla golová akce. Mirek Břečka se dostal k odraženému míči a poměrně z velkého úhlu tvrdou přízemní střelou z 18 m uklidil míč přesně k tyči - 1:0. Hosté znervozněli, Mochtín naopak byl na koni a měl další šance na gol, tu největší pak P.Zoubek. Skore se ale nezměnilo, naštěstí pro naše fotbalisty, protože Dukla byla v závěru utkání ve velkém náporu a sahala po remise. Výhra naše béčko posunula opět o nějaký ten stupínek blíže k záchraně, ale zápasů je ještě hodně. Bude se muset ještě hodně bojovat. Rozhodčí Josef Blaheta, 70 diváků, ŽK 3:1. Branky : Břečka Miroslav - 1, sestava : Rajtmajer, Špindler (Podráský), Staněk,Křivánek, Švátora, Sysel (Nováček), Nový, Plánička, Voráč, Břečka, (Šťastný), Zoubek.

26.4.09 - OP žáků  Chanos Chanovice - So Mochtín  1:3 (0:2). Další výhra posunula naše žáky do čela  finalové tabulky OP ! Blahopřejeme. Branky : Jakub Rubáš, Jakub Bejvl a Zbyněk Smolík - po 1, rozhodčí laik.

25:4.09 - OP ml.přípravka - So Mochtín - TJ Klatovy A   5:2, r.K.Šot, branky : Koranda 4, Mužík 1, OP st. přípravka - FK Horažďovice  5:1, r.Kulík, branky : Jar. Pretzelmayer