V sobotu 08.06.2024 odehrálo naše áčko předposlední mistrovské utkání letošního ročníku I.B třídy na půdě Hrádku u Sušice. Utkání příliš fotbalové krásy nepřineslo, naopak, jak je u zápasů s tímto soupeřem již bohužel zvykem, bylo utkání plné nepřiměřeně tvrdé hry, emocí a dalších projevů, které do fotbalu absolutně nepatří. Náš tým si nakonec odvezl plný počet bodů, když spolehlivou defenzivní hrou domácí v podstatě za celý zápas nepustil do větší šance. Celý tým opět zaslouží velkou pochvalu za kvalitní, kolektivní a bojovný výkon.

TJ Svatobor Hrádek – TJ Sokol Mochtín 0:2 (0:1)

Prvních deset minut utkání přineslo vyrovnanou partii, kterou zakončil Marek Kutka krásnou střelou ze třiceti metrů, která bohužel orazítkovala pouze pravou tyč domácí branky. Vše mi však Marek vynahradil ihned ve 14. minutě, kdy si naběhl za domácí obranu na centr z volného kopu a nádhernou hlavičkou o zem na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci a rozvlnil síť za jeho zády. Po vstřelené brance se domácí snažili o vyrovnání, častěji drželi míč na svých kopačkách, nicméně celý náš tým poctivě bránil a mimo několika rohových kopů v podstatě domácí do žádné šance nepouštěl. Na druhé straně se náš tým do náznaků šancí dostal po několika rychlých protiútocích.

Druhý poločas pokračoval v duchu závěru první půle. Domácí tým měl sice herní převahu, kterou však vinou kvalitní defenzivy celého našeho týmu nedokázal přetavit ve větší brankovou příležitost, největší a snad jedinou byla jen jedna nebezpečná hlavička po centru z levé strany. Tlak domácích ještě více zesílil po zbytečném vyloučení našeho obránce Davida Gajdůška v 75. minutě. Ani početní převaha však nezměnila nic na obrazu hry, kdy naše defensiva dokázala v pohodě ubránit všechny útočné náznaky domácích a jistotou byl po celý zápas opět Vašek Opl v naší bráně, který jistým výkonem dal základ k další venkovní výhře našeho celku a připsal si další čisté konto. Vítěznou pojistku přidal v poslední minutě zápasu náš mladík Pavel Kovařík, který bezpečně proměnil svůj sólový nájezd na domácího brankáře.

Sestava Mochtína: Opl Václav, Höfler David (62. Kapusta Matěj), Dolejš Jiří, Čeleda Jiří, Gajdušek David, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Kutka Marek, Velek Tomáš, Sedláček Ondřej (90. Strejc Stanislav), Pretzlmayer Jaroslav (83. Kovařík Pavel)

Zápis o utkání

Tabulka soutěže a ostatní výsledky

K poslednímu mistrovskému utkání letošní sezóny nastoupí naše áčko již v pátek 14.06.2024 od 18:00 na venkovním hřišti ve Švihově (místo původního termínu neděle 16.06.2024).

V sobotu 15.06.2024 od 17:00 (po Dětském dni - pozvánka viz předchozí články) pak na domácím hřišti uzavře své působení také naše béčko ve III. třídě zápasem proti Kašperským Horám. Po skončení tohoto duelu bude následovat společná dokopná všech našich fotbalistů.