Po zimě zajížděli naši kluci na první zápas do Nalžovských Hor.Tento soupeř byl pro nás velkou neznámou,protože se s ním v loňské a ani letošní sezoně  Mochtín doposud neutkal.

Úvod zápasu začali obě mužstva opatrně.Hrálo se od vápna k vápnu,převážně "nakopávaná".Bylo vidět,že oběma mužstvům chybí kvalitní zimní příprava,hlavně pak hra na velkém hřišti.

V osmnácté minutě zahrával Mochtín roh.Míč nacentroval Zbyněk Smolík a na zadní tyči připravený a nikým nehlídaný Jakub Bejvl hlavou skóroval do odkryté branky.Po tomto gólu se kluci uklidnili a začali hrát alespoň trochu fotbal -v mezích které dovoluje terén v "Nalžovkách".Je nutné podotknout,že proti nám nebyl jen terén,ale i rozhodčí a místní "fandové".Zatímco našim hráčům neodpustil sudí sebemenší náznak faulu na druhé straně procházelo téměř vše.

Pro názornost uvádím dva případy.Hned v úvodu utkání byl v pokutovém území odstaven Zbyněk Smolík hokejovým bodyčekem,ale píšťalka zůstala němá.Ve druhém poločase byl faulován náš golman ,rozhodčí sice zapíská,ale následně udělí brankáři žlutou kartu,že se"moc rozčiluje".Proto jsem kluky o poločase nabádal,aby hráli tvrdě,ale v mezích pravidel a bojovali až do konce.

Zpátky k zápasu.Naši fotbalisté hráli s nasazením  a soupeře od úvodní branky teměř nepustili za půlku.Ve druhé půli se zlepšila i kombinace a to se projevilo i gólově.Ve čtyřicátéprvní minutě zvýšil na nula-dva Zbyněk Smolík.Tentýž hráč mohl  vstřelit branku ještě min. třikrát,ale bohužel vždy minul.V šestapadesáté minutě přišla hrubka domácího stopera,které dokonale využil Jakub Bejvl-obral soupeře o míč na hranici vápna vběhl s ním do pokutového území a podél bezmocného brankáře domácích skóroval.Za stavu 0:3 bylo o zápasu prakticky rozhodnuto.Mochtín si vytvořil ještě několik slibných příležitostí,ale buď chyběl potřebný důraz nebo kousek fotbalového štěstíčka.Nechápu proto komentář k zápasu,že se jednalo o vyrovnaný zápas z mého pohledu jsme byli jasně lepší a výhru jsme si zasloužili.

Pochvalu,zaslouží všichni hráči za svou bojovnost a také za to ,že se nenechali vyprovokovat místními příznivci,kteří na ně pokřikovali nevhodné poznámky.Ostatně i domácí fotbalisté(jak mi hráči po zápase řekli) častovali naše kluky nadávkami a výhružkami.Inu je vidět,jak příklady táhnou.Škoda jen,že sudí k těmto momentům,které určitě do fotbalu nepatří zůstal hluchý a slepý.I když na druhou stranu pokud je pravda,že vnuk pana rozhočího chytal za domácí,pak se nemůžeme divit.

Sestava:Beneš-Kuželík,Potužník,Rubáš,Žiak Jan-Smolík,Vítovec,Matoušek,Malenka-Bejvl,Peleška.Střídali:Žiak Milan,Musílek