O víkendu 7. a 8.března 2009 měli naši fotbalisté - muži sehrát 3 přípravné zápasy. Utkání Bílucké ligy Mochtín - Záhoří však bylo odvoláno pro nezpůsobilý terén a tak byly odehrány jen dva zápasy. Béčko dostalo výprask v Neznašovech, áčko si zahrálo na umělé trávě v Blatné za umělého osvětlení a vyhrálo 1:0 nad Kasejovicemi.

Sobota 7.3. přátelsky So Neznašovy - So Mochtín B  8:2 (2:2).Na malém treninkovém hřišti s nerovným povrchem v Neznašovech se našemu týmu vůbec nedařilo. Obrana chybovala, záložníci špatně bránili, útok se ze hry vůbec neprosadil. Domácí hráči byli bojovní a důrazní v soubojích, našemu týmu dali lekci v jednoduchosti a účelnosti. Osm branek v naší síti je velkým (a včasným) varováním ! Výkony některých jednotlivců byli hodně podprůměrné, na řadě z nich bylo vidět, že v zimě toho moc nenatrenovali. Obě naše branky padly ze standartek. Na 2:1 snižoval z VPK M.Břečka, z penalty na 2:2 upravoval L.Nový. Sestava : Jurčacko P., Novák Zd., Špindler V., Kolárik J., Nováček V.(Petrů J.), Švátora P.(jediný, který  snese přísnější měřítko), Babka T., Šťastný J., Voráč J., Nový L., Břečka M. Branky : Břečka Míra, Nový Luboš (p.kop) po 1. Rozhodčí L. Lecjaks z Běšin.

Neděle 8.3. přátelsky So Kasejovice - So Mochtín  0:1 (0:0). Pro většinu našich hráčů to byl historicky první zápas na umělé trávě a navíc při umělém osvětlení. Areál v Blatné s krásným travnatým i umělým trávníkem, včetně dalších hřišť na nohejbal a volejbal, tartanové dráhy,včetně zázemí, vyrostl za výrazné státní podpory po povodních 2001, kdy voda totálně zničila stávající sportoviště.   Soupeř z Kasejovic je účastníkem okresního přeboru a v 1.poločase se prakticky jen bránil na své polovině hřiště. Mochtín tlačil, měl spoustu golovek, ale zakončení bylo žalostné. Většinou střely šly mimo branku, co šlo mezi tyče , pochytal (někdy i zázračně) kasejovský golman. O přestávce náš trenér St Skala vystřídal pět hráčů.  Na hřiště přišli 4 mladíci (většinou dorostenci) a stoper O.Šup. Převaha Mochtína pokračovala, neměla však takovou intenzitu, jako v 1.poločase. Přesto se naši hráči dostávali do šancí, ale branka byla pro ně zakletá. Až v 70.minutě napřáhl z 18 metrů náš mladý kapitán Luboš Kašpar a přízemní střelou se trefil přesně k pravé tyči domácí branky - 0:1. Další golovky naši hráči neproměnili, vyhráli hubeným výsledkem.

Sestava : Rajtmajer P., Jarabica St. (Sysel P.), Švátora P. (Šup O.), Podráský Ji., Bejvl M., Dolejš Ji. (Kejha J.), Mareš J., Troch R.(Voráč J.), Babka T., Novák Zd. (Břečka M.), Kašpar L., branky : Kašpar Lubomír - 1

Treninky budou v tomto týdnu stále na umělce v Mochtíně v úterý a ve čtvrtek vždy od 17,30 hodin za umělého osvětlení.

Další přípravné zápasy budou podle plánu - v sobotu 14.3.09 od 14,00 Kdyně - Mochtín "B" a Mrákov - Mochtín A.  Pojede se auty ! Nominace bude určena po čtvrtečním treninku !