V sobotu 4.6.2022 odehrálo Mochtínské áčko hodně povedený zápas v Kaznějově, kde dokázalo zvítězit nad domácí Bohemkou nečekaně hladce a vysoko 5:1 ! Zásluhou obou týmů to byl navíc i pohledný fotbal. Minipřípravka byla na turnaji ve Strážově, kde se předvedla v hodně pěkném světle.

SO 4.6.2022 - I.A třída mužů mistrovsky FK Bohémia Kaznějov - Sokol Mochtín 1:5 (1:2)

Od 1.minuty se hrál v Kaznějově oboustranně svižný, pohledný fotbal, který přinesl i hodně branek. První polovina 1.poločasu byla vyrovnaná, ale pak otevřel ve 30.minutě skore náš kanonýr Jan Žiak a od této doby byl Mochtín až do konečného hvizdu rozhodčího Křena lepším mužstvem. Zaslouženě si zde vybojoval všechny 3 body.
      Ve 35.min. sice domácí srovnali stav na 1:1, ale bylo to za přispění našeho záložníka Jana Šafránka, který si smolně srazil míč do vlastní branky. Domácí Bohémka měla sice ještě dvě šance na skorování, ale náš golman Matyáš Blahník byl vždy na místě, mužstvo podržel. Ve 38.min. přišla paráda našeho Zdeňka Pláničky, který zatočil míč přímo z rohového kopu za záda domácího brankáře, zvyšuje na 1:2.  A i po přestávce Mochtín na hřišti dominuje. Domácí obrana je pod tlakem, nestíhá a znovu inkasuje. V 54.min. se znovu golově prosazuje Zdeněk Plánička, o dvě minuty později přidává další gol Jan Žiak - Mochtín jde do trháku na 1:4 a má další šance. Naštěstí pro domácí se povedenou střelou ze 20 m prosazuje golově již jen Jiří Čeleda, upravuje v 80.minutě na konečných 1:5 !
Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Jiří Křen, na lajnách mu asistovali Daniel Ruda a Eduard Molek, ŽK 3:2, přihlíželo 50 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Lysek Jakub, Blažek Petr, Dolejš Jiří, Bejvl Jakub, Čeleda Jiří, Osvald Jaromír (86. Gajdušek David), Žiak Jan, Smolík Zbyněk, Šafránek Jan, Plánička Zdeněk (70. Prokop Marek), branky : ŽIAK Jan - 2, PLÁNIČKA Zdeněk - 2, ČELEDA Jiří

Další zápas I.A třídy odehraje naše ÁČKO mužů v sobotu 11.6.2022 a to v Plzni na hřišti vedoucího týmu tabulky PETŘÍNA "B". Začátek utkání je již ve 13,00 hodin

4.6.2022 - Strážov - TURNAJ MINI
přípravek

Na Stážovském hřišti startovalo rekordních 20 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Mochtínská minipřípravka, vedená trenérem Milanem Žiakem ml. a jeho asistentkou Petrou Doležalovou si zde na turnaji vedla skvěle. Kluci bojovali, z 9 odehraných zápasů jich 6 vyhráli, 1x remisovali a jen 2x prohráli - všichni měli velkou radost. Mochtínský tým hrál v sestavě : Toman Matyáš, Kraus Kryštof, Kraus Tadeáš, Doležal Martin, Podráský Jiří, Vlk Dominik a Rajtmajer Petr

Závěrečný turnaj minipřípravek se připravuje na 19.6.2022 a měl by proběhnout v Nýrsku. Kluci i jejich rodiče budou o této akci včas informováni.