S velkou nadějí se očekával souboj našich mužů na domácím hřišti v Mochtíně o víkendu 8. - 9.11.2008 s týmy, se kterými chtěli naši fotbalisté na sto procent bodovat. Očekávání se nenaplnilo, v Mochtíně zůstal pouhý jeden mistrovský bod. Mrzí především ztracený zápas áčka s Dlouhou Vsí, který byl zcela v režii našich fotbalistů, nakonec skončil remisou 2:2.

..8.11.08 - I.B třída mužů So MOCHTÍN - Ta DLOUHÁ VES  2:2 (1:0).   Velkým náporem zahájilo naše mužstvo tento tradiční derby zápas. Soupeř byl v hluboké defenzivě, kupil jednu chybu za druhou. Naši hráči naopak hýřili aktivitou, vypracovali si řadu golových příležitostí. Bohužel, tradičně je neproměňovali. Až ve 43.minutě se konečně zapsal do listiny střelců Jakub Kejha, který šmudláčkem otevřel skore - 1:0. Po změně stran hosté zlepšili svoji hru, ale Mochtín měl stále převahu, kterou vyjádřil druhým golem opět Jakub Kejha, tentokráte hlavou. To běžela 58.minuta a hosté v následných minutách totálně odpadli. Třetí gol mohli inkasovat vzápětí od našeho střídajícího Pavla Zoubka. Ten postupoval sám na brankáře, ale místo střely volil  zbytečnou přihrávku, nic z toho nebylo. Místo aby Mochtín vedl 3:0, přišel na druhé straně trest. Hosté po brejkové akci přečíslili naší obranu a Kejlou snížili na 2:1. To běžela 75.minuta, Mochtín znervozněl, soupeř naopak ožil. Výkon našeho týmu klesl vynuceným střídáním, když pro zranění postupně odstoupili J.Křivánek, R.Troch a O.Šup, hráči z lavičky je v žádném případě herně, ani bojovností nenahradili. Soupeř toho využil a po centru z levé strany srovnali v 85.minutě na 2:2, když míč, který poskakoval před naší brankou nešťastně sklepl do vlastní sítě náš útočník Zd. Novák. Tento smolný moment mohl Zd. Novák vzápětí napravit, ale po nádherném centru jeho hlavička z malého vápna šla místo do branky, nad břevno hostující svatyně! Zápas skončil smírnou remisou, s 1 bodem byli navísost spokojeni hosté. Naši hráči i fanoušci naopak odcházeli hodně zklamaní, protože z vyhraného zápasu jim zbyl jen pouhý 1 bodík. Rozhodčí V.Král z Nepomuka, ŽK 1:2, 70 diváků. Branky : Kejha Jakub - 2, sestava : Rajtmajer P., Podráský Ji., Jarabica St., Švátora P., Šup O. (Špindler V.), Čeleda Ji., Kašpar L., Křivánek J.(Zoubek P.), Troch R. (Břečka M.), Novák Zd., Kejha J.

.. 9.11.08 - OP mužů - So MOCHTÍN "B" - TJ SUŠICE "B"  0:1 (0:0).  Důležitý souboj týmů ze spodku tabulky vyhráli nečekaně, ale zaslouženě hosté. Byli bojovnější, důraznější, měli více touhy po vítězství. Naše mužstvo se snažilo, ale nedařilo se mu. Slibně založené akce končily nepřesnou finální přihrávkou, se kterou si soupeř vždy dovedl poradit. Po přestávce přišel faul našeho golmana a penalta, ze které hostující Kotrba vstřelil vítězný gol. Mochtín se pak tlačil do útočení, ale koncovka byla tradičně největší slabinou našeho mladého týmu. Soupeř si výhrou polepšil a s 15 body se posunul ke středu tabulky, náš tým s pouhými 10 body se krčí na předposledním místě a na jaře bude mít velkou honičku, aby se zachránil. Rozhodoval R. Diviš z Janovic, ŽK 2:3, 45 diváků. Sestava : Jurčacko P., Staněk P., Sysel P., Švátora P., Čeleda Ji. (Břečka M.), Bejvl M., Zoubek P., Babka T., Dolejš Ji. ml., Kejha J.,(Šťastný J.), Nový L.

POZOR  !   TRENINKY mužů stále pokračují na umělce v Mochtíně při umělém osvětlení a to každé úterý a čtvrtek od 17,30 hodin.  Je třeba toho využít a chodit v co největším počtu !!!

CO  PŘIPRAVUJEME :

Poslední zápas ÁČKA mužů se hraje v sobotu 15.11.2008 od 13,30 hodin v PŘEDENICÍCH ! Jedeme autobusem, který z Mochtína od hřiště bude odjíždět již v 11,35 hod. a z Klatov v 11,45 hod. od zast. HD na Plzeňské třídě (před hotelem Beránek !).

Dokopnou plánujeme na sobotu 22.11.2008 v Mochtíně na hřišti. SRAZ všech hráčů a vedení mužstev bude ve 13,00 hod., pak fotbálek SVOBODNÍ - ŽENATÍ,úklid sítí a branek, na závěr  posezení ve FOTBALCE (hodnocení, plány přípravy a další).   ÚČAST všech velice nutná, omluvy jen v nutných případech na : K.Šot - 376 315975, mob. 605 357370.