Dva důležité zápasy naši muži nezvládli. Oba byly se soupeři ze spodku tabulky, oba naši muži prohráli a pomalu a jistě se propadají ke dnu tabulek. Béčko prohrálo doma s Dešenicemi 1:3, áčko pak 0:2 ve Svéradicích. Mládež naopak bodovala. Žáci si hladce poradili se Strážovem, st. přípravka přivezla 3 body z Nalžovských Hor.

.. 26.10.08 - I.B tř.mužů FK Svéradice - Sokol Mochtín  2:0(2:0). Bez svých dvou nejlepších střelců (Dolejše a Mareše) muselo odjet naše mužstvo do Svéradic. Hned v úvodu náš J.Křivánek trefil břevno domácí branky, ale pak se dvakrát brankově prosadili, s velkým nasazením hrající, domácí fotbalisté. Vždy to bylo po brejkových situacích, které jsou jim vlastní. V 15.minutě hrubku v naší obraně potrestal Větrovec, ve 30.minutě pak utekl rychlonohý Vlček, byl ve vápně faulován našim Jiřím Čeledou a z nařízené penalty se nemýlil Jiřinec - 2:0. Naši hráči byli fotbalovější,ale zásluhou benevolentního rozhodčího Kostelníka se prakticky fotbal hrát nedal. Spousta zákroků byla za hranicí únosnosti, fotbal trpěl. Po přestávce Mochtín výrazně přidal, uzavřel soupeře na jeho polovině, ale do golových šancí se naši hráči nedostávali. Domácí náskok uhlídali, v samotném závěru naopak po další brejkové akci nastřelili břevno. Výhrou se s 11 body dotáhly Svéradice v tabulce na náš tým, v Chlumčanech vyhrála i Dl.Ves a tak se spodek tabulky hodně vyrovnal.  Rozhodčí Kostelník, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Čeleda Ji., Šup O., Podráský Ji., Jarabica St., Špindler V. (70. Břečka M.), Kašpar L., Troch R., Švátora P.(46. Kejha V.), Novák Zd.

...25.10.08 - OP mužů - So Mochtín "B" - Start Dešenice  1:3(1:0). V 1.poločase bylo naše mužstvo lepší svého soupeře, ale své vypracované šance bohužel nedokázalo proměnit v gol. Oko labužníka potěšila jen nádherná střela volejem Ji. Dolejše st., který vstřelil z 25 metrů svůj životní gol. Po přestávce ale hosté zlepšili svůj herní projev a zásluhou svých zkušených, brejkových útočníků (Poupy a Bartůňka) otočili výsledek ve svůj prospěch. Našim hráčům se naopak přestalo dařit, body putovaly do Dešenic. Náš tým se pomalu propadá ke dnu tabulky. Rozhodčí Javorský z M.Vísky, branka : Dolejš Jiří starší, sestava : Jurčacko P., Čeleda Ji.(Pavlík J.), Zoubek P., Staněk P., Sysel Pe., Dolejš Ji., Kašpar L., Špindler V., Nový L., Bláha P.(Petrů J.), Břečka M.(Šťastný J.),

..26.10.08 - OP žáků - So Mochtín - SK Strážov  9:1 (3:0). Naše mužstvo nehrálo v kompletní sestavě a v 1.poločase odehrálo jen slabý odvar toho, co umí. Po přestávce se ale kluci zlepšili a málem dosáhli na dvouciferné vítězství.Branky : Smolík Zb. 3, Frána J. a Kuželík T. po 2, Musílek T., Vítovec P. po 1. Rozhodoval Petr Švátora.

..25.10.08 - OP st. přípravky - So Nal. Hory - So Mochtín  0:3(0:1). Na nerovném hřišti v Nal. Horách se našim mladíkům moc dobře nehraje, ale nakonec zápas zvládli a přivezli všechny 3 body. Branky : Šafránek J., Jůdová M., Pretzelmaierová A. - po 1, rozhodčí V.Husník