Kdo čekal, že si Mochtínské áčko mužů v neděli 24.9.2017 lehce poradí se Sokolem Kralovice, tak ten se mýlil. Soupeř se představil ve velice dobrém světle, ve II.poločase byl lepší, ale Mochtín podržel golman Petr Kodeš. Vychytal i tři hráče Kralovic v závěrečném penaltovém rozstřelu, má velký podíl na zisku dvou bodů !

.. I.A třída mužů - Sokol Mochtín - Sokol Kralovice   2 : 2 (1:1), na pok. kopy 3:1
Mochtínu chyběli J.Bejvl a V. Pretzelmayer, šanci dostali další hráči a zahráli dobře (T.Dolejš, T.Velek). Úvod zápasu ale Mochtínu tentokráte nevyšel. Již ve 4. minutě se po brejkové akci trefuje źa hosty P.Bulín, Kralovice vedou 1:0 a i z dalších brejků jsou nebezpeční. Mochtín nehraje žádný oslnivý fotbal, ale hráči bojují, drží se soupeřem krok. Ve 30.min. rozehrává VPK náš Jar. Cihlář a Tomáš Babka přesnou hlavičkou srovnává na 1:1. O dvě minuty později mají hosté další šanci na gol po brejkové akci, ale golovou přihrávku ve skluzu odvrací na roh D.Gajdušek. Hned v úvodu II.poločasu trefuje náš Zb. Smolík břevno hostující brány (polostřelou - polocentrem), pak z výhodné pozice z voleje T.Velek přestřeluje a ani povedená střela Ji. Dolejše z VPK (v 64.min.) změnu skore nepřináší, golman hostů R.Šott míč krotí v náruči. Od této chvíle se ale hosté stále více tlačí do ofenzivy, chtěji také zápas rozhodnout ve svůj prospěch, mají více ze hry i šance. V 68.min. náš golman kryje velkou šanci hostů, o 3 min. později "vyrábí" naši beci další zmatek před Kodešovou bránou, ale ten naštěstí další tutovku hostům znovu chytá - drží Mochtín nad vodou !  V 75.min. kopou Kralovice dva nebezpečné rohové kopy, nic z nich však nevytěžily. Na druhé straně se do vápna hostů probil mladíček Tom. Velek, byl podražen a z nařízené penalty Jar. Cihlář bezpečně zajišťuje Mochtínu (v 82. minutě) vedení 2:1 ! Hosté pak veškerou snahu věnují ofenzivě, chtějí vyrovnat. Náš tým však hraje v obraně dobře, i ofenzivní hráči drží míč na soupeřově polovině, zdá se, že 3 body zůstanou v Mochtíně. V nastaveném čase (v 91.min.), ale přichází dlouhý pas do vápna před Kodešovu bránu, z nedorozumění našich stoperů s golmanem těží hostující Chvosta a srovnává na 2:2 ! Jde se na penalty. Tu první vyráží hostům "Kody" na tyč, třetí a čtvrtou jim chytá - je rozhodnuto. Mochtín získává druhý, bonusový bod a v tabulce se posouvá na 3.místo před Bolevec, těsně za Horažďovice a vedoucí Tlumačov. Rozhodčí Vocelka Milan, AR Lhoták Luděk, Pressl Václav, DS Mudra Zdeněk, ŽK 2:1, 50 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Dolejš Tomáš, Gajdušek David, Cihlář Jaroslav, Žiak Jan, Dolejš Jiří (89. Novák Zdeněk), Staněk Pavel, Babka Tomáš, Smolík Zbyněk (79. Pretzelmayer Jaroslav), Čeleda Jiří (94. Šafránek Jan), branky : BABKA Tomáš, CIHLÁŘ Jaroslav (z pok.kopu) (za hosty: Bulín Petr, Chvosta Marek), v penaltovém rozstřelu byli za Mochtín úspěšnými střelci : Jar. Cihlář, Jar. Pretzelmayer a Tom. Velek, p. neproměnil jen J.Žiak