Nedělní okresní derby (4.6.) I.A třídy mužů Horažďovice - Mochtín skončilo jasnou výhrou domácích, ale ve II.poločase nehrál Mochtín vůbec špatně. Měl šance, ale neproměnil je, to ho stálo body.

.. I.A třída mužů - FK Horažďovice - Sokol Mochtíbn  4 : 1 (2:1).
Domácí fotbalisté začali jak z partesu. Již ve 2.minutě orazítkoval břevno mochtínské brány záložník Jůda, o dvě minuty později se po rohovém kopu hlavou přesně trefuje domácí kapitán Nauš - Horažďovice vedou 1:0, pokračují v náporu a mají další šance. Jednu z nich využívá ve 14.min. Vachuška, zvyšuje na 2:0 pro domácí. Mochtínu se nedaří, nehraje dobře. Naštěstí, další šance domácích hráčů likviduje náš golman Petr Kodeš, drží Mochtín nad vodou. Postupem času se osmělují i naši hráči. Do slibných šancí se dostali Zb.Smolík a Jar. Pretzelmayer, byli však nepřesní. Ve 43.min. ale přichází dlouhý pas na Ji.Čeledu, který šikovně (ze 30 m) přehazuje domácího golmana Rybára, snižuje "Angličanem" na 2:1 ! Ve II.poločase se Mochtín výrazně zlepšil, měl do 70.min. více ze hry i několik vyložených golovek, které volaly minimálně po vyrovnání. V šancích byli postupně J.Pretzelmayer, Ji. Čeleda, Ji.Dolejš a T.Velek, bohužel, goly z toho nebyla a to byla škoda. Domácí poctivě bránili, hráli již jen na brejky a ty jim vyšly náramně. V 75.min. , v době náporu Mochtína, přichází ztráta míče, brejk domácího celku do otevřené obrany a další gol kapitána Nauše, který upravuje na 3:1 pro Horažďovice. Je prakticky rozhodnuto, Mochtín se ale snaží stále o vyrovnání. Ve dvou šancích  se ocitá vysunutý Ji.Dolejš, ale těsně míjí domácí svatyni, domácí vedení drží a v 89.min. ho znovu z brejku navyšují. Na 4:1 upravuje Michael Forman, zápas končí. Rozhodčí Václav Pressl z Klenové, AR Petrželka Fr., Petrželková Kat., DS Havlík Václav z Měčína. ŽK 1:2, 100 diváků.Sestava Mochtína : Kodeš P., Žiak J., Dolejš Ji., Bejvl J., Novák Zd. (78. Švátora Pe.), Velek T., Kašpar L., Smolík Zb., Babka T., Pretzelmayer Jar., Čeleda Ji. - branka : ČELEDA Jiří