Výhrou 3:1 skončilo pošumavské derby I.B třídy Mochtín - Švihov. Přineslo mochtínským můžům důležité 3 body, jednoduchá cesta k nim však nebyla. Z výhry 4:2 se těšili také naši žáci, ostatní mužstva Sokola Mochtín na body nedosáhla.

I.B tř. mužů - 5.10.2008 - Sokol Mochtín - FC Švihov  3:1 (1:0). Švihovští vedli tabulku a v Mochtíně zahájili derby hodně ofenzivně. Vytvořili si několik golových šancí, které jen zásluhou našeho golmana P.Rajtmajera neskončily brankou. Jednou mu navíc pomohlo břevno, ve druhém případě švihovský útočník po rohu trestuhodně trefil vedle. Postupem času Mochtín hru vyrovnal, ve 45.minutě pak po dělovce Ji. Čeledy šel do vedení 1:0.Po přestávce vyrovnaný souboj pokračoval, čekalo se na další branky. V 75.minutě se fanoušci dočkali. J.Mareš poslal Ji. Dolejše přihrávkou do šance a ten nezaváhal. Přehodil brankáře, Mochtín vedl 2:0. Závěr patřil hostům, kteří se snažili o korigování výsledku. Hodně útočili, v obraně jim to ale skřípalo. Po další brejkové akci byl faulován ve vápně agilní J.Mareš, z nařízené penalty pak Petr Švátora zvyšoval na 3:0.  To již běžela 85.minuta a výhra Mochtína se blížila. Nic na tom nezměnila ani čestná branka hostí v samotném závěru utkání. Rozhodčí Zd. Veverka (ze Zbiroha !), ŽK 1:3, branky : Čeleda Jiří, Dolejš Jiří ml., Švátora Petr (p.kop) - po 1. Sestava : Rajtmajer P., Šup O., Podráský Ji., Troch R., Jarabica St., Švátora P., Kašpar L., Křivánek J., Čeleda Ji., Mareš J., Dolejš Ji., střídali: Špindler V.,Šťastný J., Novák Z. Přihlíželo 120 diváků.

OP mužů - 4.10.08 - TJ Železná Ruda - So Mochtín "B"  1:0 (0:0). Na podmáčeném terénu se hrál bojovný fotbal, ve kterém měli domácí více ze hry i řadu šancí. Ty však naše obrana v čele s brankářem vždy dobře vyřešila, držela až do 85.minuty šanci na bezbrankovou remisu. Jenže pak přišel závar před naší brankou a smolná branka, která domácím přinesla první výhru v soutěži, našemu týmu naopak smutek ze smolného zápasu. Rozhodoval J.Abrahám ze Sušice, 40 diváků. Sestava : Šot K., Staněk P., Pavlík J., Špindler V.,Bláha P., Nováček V., Dolejš JI.st., Nový L., Šťastný J. (Petrů J.), Zoubek P., Břečka M.

OP žáků - 3.10.08 - So Mochtín - FK Janovice  4:2 (2:2). Naše mužstvo začalo hodně vlažně a po hrubkách stopera Potužníka soupeř rychle vedl 2:0. Naštěstí se naši postupem času zlepšili, do poločasu srovnali skore na 2:2. V závěru utkání pak přidali ještě dvě branky, výhrou zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Branky : Frána Jan - 2, Matoušek Víťa a Malenka Lukáš - po 1. Rozhodoval P. Švátora

OP st.přípravka - 4.10.08 - FK Horažďovice - So Mochtín  4:1 (3:1). Naši kluci odehráli velmi dobrý zápas, škoda neproměněných šancí. Rozhodčí Mácal, branka : Jan Šafránek

OP ml.přípravka - 4.10.08 - So Mochtín - SKP O.Nýrsko  0:16 (0:9). Náš tým v neúplné sestavě dostal pořádný výprask. Nýrsko bylo ve všech činnostech lepší. Rozhodoval P. Švátora.