V uplakaném podzimním počasí se hrál v neděli 2.10.2016 mistrovský zápas I.A třídy v Tlumačově. Mokrý terén dělal potíže oběma mužstvům, přesto se hrál fotbal kvalitní úrovně a to zásluhou obou týmů.

..I.A třída mužů  Start Tlumačov - Sokol Mochtín   2 : 1  (0:0). Domácí Start je nováčkem I.A třídy, ale hraje výborně, hlavně pak doma, kde "rozdává" pořádné příděly svým soupeřům. Tentokráte ale narazil na silného protivníka, body si zajistil (se štěstím) až v samotném závěru utkání ! Náš tým doznal několika vynucených změn v sestavě, přesto se to na jeho výkonu neprojevilo, naopak. Mužstvo Mochtína podalo vyrovnaný, kolektivní výkon, k zisku bodu (dů) mu chybělo jen trocha sportovního štěstí. Bohužel, nakonec naše mužstvo ztratilo nejen 3 body, ale i brankáře Petra Kodeše, který si v závěru utkání přivodil nárazem na tyč branky velice bolestivé a vážné zranění nohy. Přejeme mu brzké uzdravení !

    Očekávaný tlak domácích naše výborně hrající obrana zvládala dobře. Domácí se sice dostávali častěji k zakončení, ale byly to střely, se kterými si náš golman vždy poradil. První střelu vyráží "Kody" vyráží již v 6.minutě, tu druhou vážnější pak ve 20.minutě, mezi tím domácí ještě stačili nebezpečně hlavičkovat vedle naší brány v 17.minutě. Náš tým vycházel z poctivé obrany, ale snažil se též zaútočit. Do slibné šance se dostal ve 21. min. Jarda Cihlář (po šikovném přistrčení Jar. Pretzelmayera), ale k pohotovějšímu zakončení zblíska se nedostal - škoda. Ve 22.min. náš golman chytá další střelu Tlumačova, o sedm minut později je ve velké golové příkežitosti i náš Zbyněk Smolík. Chtěl přehodit domácího golmana, ten však jeho úmysl vystihnul a míč chytá. Ve 30. min. domácí nebezpečně hlavičkují, naštěstí vedle, ale jejich tlak začíná být silnější. Ve 37.min. měl na druhé straně slibnou šanci na golové zakončení i náš Yan Kul (po autu Ji.Čeldy), ale netrefil branku- V samotném závěru je Mochtín nastěhován ve vápně domácích, ztrácí však míč, přichází blesková - brejková akce Tlumačova a z ní i golové zakončení, míč naštěstí končí mimo naší branku. Mochtín začal po přestávce dobře. Již ve 47.min. je v zakončení náš J.Kul, ale nic z toho není, naopak, ve 47.min. přichází dlouhý centr zleva před naší branku, na který hlavou nedosáhnul náš (staronový) stoper Jiří Dolejš, ani náš golman, z něj zblíska sklepává míč do sítě Fr. Copák, posílá Tlumačov do vedení 1:0 ! Radost domácích trvala pouhých pět minut. Mochtín gol nezlomil, naopak, vyprovokoval k větší ofenzivní aktivitě. Střelu z větší dálky zkouší náš Zb. Smolík (nad), pak z pravé strany zakončuje Jar. Pretzelmayer, golman domácích chytá. v 53.min. však přichází odvážný 60 metrový průnik našeho J.Žika, který je zastaven faulem domácího hráče, rozhodčí nařizuje pokutový kop ! S tím si poradil zkušeně náš kapitán Jiří Dolejš, srovnal umístěnou střelou na 1:1. Domácí pak 3x prostřídali, chtěli oživit hru a vsítit vítězný gol, obrana Mochtína ale držela pevně, navíc se naši hráči pokoušeli o brejkové akce. Jedna z nich jim vyšla parádně v 81.minutě. Zb. Smolík přesnou přihrávkou poslal do solo úniku našeho rychlíka Jiřího Čeledu. Ten byl sice stíhaný domácími beky, ale šel sám na golmana, mohl rozhodnout zápas, ale míč končí mimo tyče - je z toho jen rohový kop. Kruté pravidlo nedáš - dostaneš přišlo na pořad dne o dvě minuty později. Po centru zprava se k zakončení hlavou na malém vápně Mochtína dostává domácí Michal Tesař - posílá Tlumačov do vedení 2:1 ! Při snaze zakročit narazil na tyč branky náš golman, zranil si pravou nohu, musel střídat, do brány šel Petr Rajtmajer. Ten pak měl ještě dva úspěšné zákroky, protože Mochtín vysunul stopera Ji.Dolejše do útoku, hrálo se na riziko, v obraně byli jen naši mladíčci. Rozhodčí nastavoval 4 minuty, Mochtín se snažil alespoˇn o zasloužený jeden bodík, domácí ale byli proti, těsnou výhru si pohlídali. Byly to pro ně ale hodně vydřené 3 body, Mochtín z Tlumačova odjížděl se vztyčenou hlavou, ale smutnil zároveň, především pak pro smolnou ztrátu našeho golmana Petra Kodeše, který se vůbec nemohl postavit na nohu. Zápas s velkým přehledem a férově odřídil Miloš Filinger, AR byli Miroslav Kohout a Radek Schveinert, DS pan Petr Churý. ŽK 2:0, 100 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr (88. Rajtmajer Petr), Dolejš Jiří, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Kul Yan, Šafránek Jan, Velek Tomáš, Pretzelmayer Jaroslav (79. Dolejš Tomáš), Smolík Zbyněk, Čeleda Jiří, Cihlář Jaroslav, branka : DOLEJŠ Jiří - 1 (z pok.kopu)

TRENINKY mužů zůstávají v platnosti - úterý a pátek od 18,00 hod. v Mochtíně
Přidat komentář