Další fotbalový víkend přinesl 3 cenné body našemu "B" týmu můžů, který po dobrém výkonu doma porazil V.Hydčice 3:2. Bez bodu se vrátilo áčko mužů z Přeštic, které tam smolně prohrálo těsně 1:2, když Ji. Dolejš neproměnil penaltu a slabý rozhodčí Rubáš navíc našim fotbalistům neuznal regulérní gol ! Nový ročník 2008/2009 zahájili i naši mládežníci. St. přípravka doma prohrála, ale žáci přivezli 1 bod z Janovic za remisu 2:2.

..I.B tř. mužů - mistrovsky 31.8.08   TJ Přeštice "B" - So Mochtín  2:1 (1:0). Zápas rozhodli domácí ze dvou standartních kopů. Již v 1.minutě zápasu se po centru z VPK trefil hlavou Bešta, v úvodu 2.poločasu pak po rohu doklepl "šmudláčka" do naší sítě Kroupa. Otočit skore mohli naši hráči několikráte, protože byli domácímu týmu více než rovnoceným soupeřem. Ve 40.minutě se lámal chleba. Agilní Ji. Dolejš byl v úniku skopnut soupeřem. Sám kopal penaltu, ale netrfil branku (!), rozhodčí navíc opoměl vyloučit domácího hráče, hrubě tak ovlivnil další průběh zápasu. I jeho další výroky byly sporné, nahrávaly domácímu týmu. Především pak neuznání regulérní branky Mochtínu v 70.minutě přineslo hodně diskuzí a vzruchu. I přesto mochtínští hráči bojovali až do konce, odměnou jim byl gol Jiřího Dolejše v 88.minutě i další šance v závěrečném náporu. Body však zůstaly v Přešticích.Rozhodčí Jar. Rubáš, ŽK 4:5, branky : Dolejš Jiří - 1. Sestava : Blumentritt, Jarabica, Podráský, Čeleda (46.Břečka), Zoubek, Šup, Troch, Křivánek, Kašpar, Kejha, Dolejš,

..OP mužů - 30.8.08 mistrovsky So Mochtín "B" - Ta Velké Hydčice 3:2 (1:1). Nečekané, ale zasloužené vítězství našeho mladého týmu nad zkušenými hosty. Skore otevřel v 16.minutě M.Břečka po nezištné přihrávce L.Nového a i v dalším průběhu měl Mochtín více ze hry i šancí.V závěru poločasu však přišel zbytečný faul našeho J.Šťastného ve vápně a penalta, kterou hostující Kropáček proměnil. Po přestávce Mochtín slevil ze svého výkonu, přesto to nakonec na soupeře stačilo.V 78.minutě se golově prosadil čerstvě střídající J.Kejha, v 87. pak jistil výhru Mochtína L.Nový. Soupeř stačil v 90.minutě již jen korigovat na konečných  3:2. Diváci byli spokojeni nejen s výhrou našeho mužstva, ale i s jeho předvedenou hrou.Rozhodčí J.Cihlář z Pačejova, ŽK 2:1, 50 diváků. Branky : Břečka Miroslav, Kejha Jakub, Nový Luboš - po 1. Sestava : Blumentritt, Pavlík, Čeleda (46.Zoubek), Staněk, Sysel, Dolejš Ji.st., Babka, Nováček (75.Kejha), Šťastný (55. Voráč), Nový, Břečka (78. Kašpar).

..OP žáků - mistrovsky 31.8.08 - FK Du Janovice - So Mochtín  2:2 (0:0). Naši kluci měli blízko k výhře, když domácí srovnali na 2:2 v poslední minutě ! Branky : Voldán a Zb. Smolík. Rozhodčí Jos. Jarka z Poborovic.

..OP st.přípravka mistrov. So Mochtín - FK Horažďovice  2 : 9 (0:3). Hosté byli ve všech směrech lepší, vyhráli zaslouženě. Naši kluci se zlepšili až po přestávce, ale chyby v obraně pomohly soupeři. Branky : Šafránek Jan - 2, rozhodčí Šot Karel