V neděli ráno 5.6.2016 dostalo mochtínské hřiště pořádnou závlahu. Při raní bouřce vydatně zapršelo, hřiště bylo pod vodou. Do odpoledního zápasu s Pačejovem se ale hrací plocha hodně zlepšila, podmínky byly regulérní. V důležitém utkání sousedů v tabulce, kteří potřebují body k záchraně však Mochtín podal svůj nejhorší výkon letošního jara, všechny tři body si za výhru 2:0 odvezl domů Pačejov.

... I.A třída mužů Sokol Mochtín - Sokol Pačejov  0 : 2 (0:0).

Důležitý duel pro oba týmy nepřinesl žádný oslnivý fotbal. Hrálo se oboustranně na jistotu, přesto byly šance na obou stranách. Oba golmani však patřili k oporám svých týmů, drželi čisté konto.  Již ve 4.min. musel včasným vyběhnutím a odkopem míče na hranici velkého vápna vyřešit hodně velké nebezpečí náš golman P.Rajtmajer. V 9.min. se po centru z VPK J.Cihláře dostává do šance náš Pe. Švátora, ale jeho hlavička trefuje jen hostujícího golmana. V 15.min. fauluje náš Pa. Staněk, dostává ŽK, hosté zahrávají VPK ze 22 m. Trefují bránu, ale P.Rajtmajer vytlačil míč nad břevno. Na druhé straně  se ve 22.min. dostává do golového zakončení Zb. Toman, ale jeho dělovku ze 7 m golman Pačejova Jakub Kozlík také likviduje a úspěšně zasahuje včasným vyběhnutím i při šanci Ji.Dolejše ve 40.min., kterého přihrávkou vyzval k zakončení Zb.Toman. Do 2.poločasu vstoupil Mochtín aktivně, ale byl z brejku potrestán golem. Běžela 50.min. a Mochtín kopal  rohový kop., Pačejov odvrací, jde do brejkového přečíslení, ze kterého po přesné přihrávce zprava zblíska nekompromisně posílá míč do sítě Josef Ticháček - 0:1. Hodně důležitý moment, který měl vliv na celý další průběh důležitého utkání. Mochtín musel dotahovat, snažil se, ale hráčům se moc nedařilo. Chyběla síla i větší nasazení, přesnost v rozehrávce, kombinace vázla. Pačejov se zaměřil na poctivé bránění, využíval každé příležitosti k zaútočení. Postupem času se zlepšoval v kombinaci, začal náš tým mírně přehrávat. V 60.min. náš golman vyráží na rohový kop jedovatou střelu hostů z VPK . Na druhé straně vyslal v 72.min. náš J.Bejvl jedovku ze 30 m, ale hostující golman byl opět na místě, vyŕáží míč na rohový kop. V 80.min. přichází další naše ztráta míče, hostující útočník uniká, je před trestným územím faulován Zb:Smolíkem, Pačejov kope další VPK. Z něj trefují hosté tyč naší brány, k dorážce se dostává nejrychleji hostující kapitán V. Klásek a zblíska zvyšuje na 2:0  ! Je prakticky rozhodnuto, protože Mochtín již nemá sílu na vyrovnání. Naopak, v 83.min. se hosté dostávají do dalšího golového průniku a to přímo středem naší obrany, naštěstí pro nás - přestřelují bránu. Zápas končí, hosté si odváží tři body, Mochtín musí rychle zapomenout a soustředit se na poslední dva zápasy, které před ním stojí (venku v Nýrsku a pak doma se Kdyní). Rozhodčí Vladimír Čermák, AR Janda Marek a Hodek Jakub, DS Vyhnálek Josef, ŽK 4:3, 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Cihlář Jaroslav, Švátora Petr, Bejvl Jakub, Staněk Pavel, Toman Zbyněk, Smolík Zbyněk, Novák Zdeněk, Rašek Josef (64. Pretzelmayer Jar.), Čeleda Jiří (71. Šafránek Jan), Dolejš Jiří.

TRENINKY   mužů + dorostenců (dohromady) budou nyní v úterý a pátek od 18,00 hod.
Přidat komentář