V sobotu 23.8.2014 zahájili naši muži "A" novou sezonu 2014/2015 derby zápasem se So Měčín na domácím hřišti. Úvodní zápas v I.B třídě se jim moc nepovedl, soupeř si za remisu 2:2 odvezl z Mochtína 1 bod, když ten druhý - bonusový získali naši fotbalisté v závěrečném penaltovém rozstřelu. Ten vyhráli 5:4.

... I.B třída mužů  - Sokol Mochtín - Sokol Měčín  2:2 (2:2), na pok. kopy 5:4

Naši fotbalisté neodehráli dobře tento derby zápas. Své fanoušky zklamali nejen výsledkem, ale hlavně výkonem, který se ani trochu nepřiblížil výkonům z předešlých přípravných zápasů se silnými soupeři. Nedařilo se především obraně, která pustila soupeře do rychlého vedení a i v další části hry měla velké starosti s rychlonohými útočníky Měčína. Bohužel, nešlo to ani našim dalším hráčům, převážně v záložní řadě, soupeř toho využil, uhrál v poločase cennou remisu 2:2, která byla pro něj naprosto zasloužená. Po přestávce již byl Mochtín lepší, měl více šancí na rozhodnutí tohoto duelu, ale v koncovce se našim hráčům nedařilo - soupeř si tak odvezl cenný 1 bod., Mochtín získal dva, když naši střelci byli v následném penaltovém rozstřelu stoprocentní, hostům navíc náš golman P.Rajtmajer 1 penaltu chytil !        Přehled nejdůležitějších momentů v utkání : 2.min.- přesný centr zprava našel za malým vápnem úplně volného L.Čejku, který si míč přehodil na pravačku a zavěsil - 0:1 ! Hostům "narostla křídla", bylo jich plné hřiště, náš tým se naopak hledal, nedařilo se mu. V 9.minutě ale přišla akce, ze které náš Zd.Plánička vstřelil vyrovnávací gol, ten ale HR neuznal pro údajný ofsajd. Ve 12.min. naštěstí zazmatkovali v obraně i hosté, toho využil Zd. Plánička, zmocnil se malé domů, obešel i měčínského golmana Šlajcha a srovnal na 1:1. Radost našich hráčů a fanoušků však trvala jen jednu minutu. Na druhé straně se totiž dostal k odraženému míči znovu Lukáš Čejka, nikým nebráněný se posunul až před velké vápno Mochtína a dělovkou do šibenice ze 22 m znovu poslal Měčín do vedení - 1:2 ! V 16.min. kopal VPK náš Jar. Cihlář, ale golman hostů jeho přesnou střelu vyráží na roh. Pak ale přišly znovu velké chvíle Měčína, mochtínská obrana "hořela". Ve 21.min. průnik hostů zleva, střela z úhlu končí na tyči Mochtínské branky (!), ve 22.min. po rohovém kopu úplně volný hráč Měčína hlavičkuje naštěstí jen vedle branky ! V další části hry se hra Mochtína zvedla k lepšímu a ve 25.min. přišlo vyrovnání na 2:2. Z penalty (za faul na Zd.Pláničku) se přesně trefil Jiří Dolejš. Ve 36.min. se dostal do vápna hostů a k zakončení i Tomáš Dolejš, ale jeho slabou střelu golman hostů chytil bez problémů. Ve 38.min. zakončoval v běhu tvrdě ze 28 m. Jakub Šťastný, golman hostí míč vyráží. 42.min. - náš T.Babka chybnou přihrávkou posílá útočníka soupeře do brejku, vracející se J.Žiak naštěstí blokuje golovou střelu, odvrací míč na roh. V poslední munutě I.poločasu přišla konečně výborná kombinační akce Mochtína, ze které zleva poslal centr před branku hostů Ji.Dolejš přesně na volného Tom. Babku, ale jeho volejové zakončení skončilo nad brankou Měčína. Hned v úvodu II.poločasu se dostal k zakončení náš Ji.Flodr - střela končí těsně vedle tyče, ale pak byli do 60.minuty lepší hosté. Naši hráči se opět trápili v rozehrávce, soupeř z toho těžil, naštěstí z toho nic nevytěžil. Postupem času ale hostům viditelně ubývalo sil, Mochtín získával převahu, měl i rozhodující šance na vítězství. V 62. se dostal do šance Zb.Smolík, ale míč mu v rozhodujícím momentu odskočil od nohy, v 63.min.se dostal do samostatného úniku zprava Jiří Dolejš, šel sám na golmana, vlevo mu nabíhal Zd. Plánička, ale na hranici ofsajdu a tak se rozhodl raději pro samostatné zakončení - golman Šlajch své mužstvo podržel, střelu k tyči vyrazil ! Pak se v 65.min. dostal k zakončení i Jar. Cihlář, ale jeho střela šla těsně nad břevno hostující branky.V 80.min. se po rohovém kopu dostávají k zakončení i hosté, ale tvrdou střelu náš golman vyráží do hry ! Závěrečný tlak Mochtína nebyl až tak velký, ale v samotném závěru utkání přinesl čistou golovou šanci pro Zd. Pláničku. Na levé straně hřiště se šikovně uvolnil Zb.Smolík, jeho centr našel těsně před brankou Měčína Zd.Pláničku, ale ten z malého vápna hlavičkoval těsně vedle levé tyče ! Škoda, mohlo být rozhodnuto. Nebylo a tak se kopaly penalty o druhý bonusový bod. Hned tu první náš golman P.Rajtmajer hostům chytil a protože všich ni naši fotbalisté (Ji.Dolejš, J.Cihlář, Ji.Flodr, Zd. Plánička a P.Švátora) byli při všech kopech bezchybní, vyhrál Mochtín na penalty 5:4.

Zápas odřídil rozhodčí Ladislav Kvasnička ze Žlutic (až od Manětína, takže za 1650,- Kč !!!), ŽK 2:1, přihlíželo na 70 diváků. Sestava : Rajtmajer, Dolejš T., Cihlář, Dolejš Ji., Žiak J., Flodr, Šťastný (82.Diviš), Babka (46.Špindler), Švátora P., Plánička, Smolík, branky : PLÁNIČKA Zdeněk, DOLEJŠ Jiří (z pok.kopu)

V neděli 24.8.2014

mistrovské fotbalové soutěže pokračují.

... od 10,00 hod. se v Mochtíně hraje zápas KS dorostu  So Mochtín - TJ Sušice

... od 17,00 hod. pak v Klatovech utkání OP mužů - SK Klatovy 1898- So Mochtín "B"