První květnový víkend 2014 přinesl bodové zisky našim mladším i starším žákům, doma vyhráli i naši dorostenci a muži "B". S osmigolovým přídělem se ale v něděli odpoledne vrátilo naše áčko mužů z Horšovského Týna.

.. 2.5.2014 .. OP ml.žáků  So Mochtín - Tatran Dlouhá Ves  2 : 0 (2:0), když za náš tým skorovali Radek Mužík a Ladislav Potužník. Rozhodčí Josef Javorský

..3.5.... III.třída mužů So Mochtín "B" - Tatran Velké Hydčice  2 : 1 (2:0). Souboj o druhé, postupové místo v tabulce zvládla naše záloha lépe, vyhrála těsně, ale zaslouženě. Ujalo se již v 1.minutě zakončení Ondry Sukovatého - 1:0, na 2:0 pak zvyšoval ve 30.min. Jan Potužník a do poločasu byl náš tým lepší. Po přestávce ale soupeř přidal, našemu mužstvu se již tolik nedařilo, hra se vyrovnala. Hostující Tatran stačil snížit lacinou brankou v 66.minutě, ale na body nedosáhl. Rozhodčí Hovorka z Klatov, ŽK 0:1, 30 diváků. Sestava Mochtína : Kašpar, Bejvl, Javorský, Žiak M., Jarabica, Žiak J.(46.Nováček), Bláha, Reitmaier, Potužník (35.Matoušek), Zimermann (75.Pretzelmayer Jar.), branky : Sukovatý Ondřej, Potužník Jan

.. 4.5. - OP st. žáků - SK Kovodružstvo Strážov - Sokol Mochtín  2:5 (2:4). Výhru vystřílel našemu mužstvu Jan Šafránek, kterému se mimořádně dařilo v zakončení. Dal všech pět branek ! Rozhodčí Jos. Blaheta, ŽK 0:2

..4.5. - KS dorostu - Sokol Mochtín - Slavoj Stod  4:2 (1:0). Náš tým měl soupeři oplácet porážku z podzimu 2014 a to se mu povedlo. I zde rozhodlo pohotovější zakončování akcí, čistý hatrick zaznamenal náš Daniel Kotlan a to v rozmezí od 47. do 77.minuty. Rozhodčí Ji.Petržílka z Horažďovic, ŽK 1:0, 20 diváků, branky Mochtína _: Kotlan Daniel 3, Pretzelmayer Jaroslav - 1

..4.5.2014 - I.A třídy mužů  FC Dynamo Horšovský Týn - Sokol Mochtín  8:1 (4:1). Jasným favoritem utkání byli domácí fotbalisté, kteří bojují o návrat do krajského přeboru a daří se jim to. Náš tým odjel uhrát co nejlepší výsledek, ale vše bylo jinak. Inkasoval již v 6.min. z VPK, pak přišel špatný odkop míče a zvýšení stavu na 2:0, ve 31.min. nařídil rozhodčí přísnou penaltu, kterou domácí opět proměnili, vedli 3:0 a bylo prakticky po zápase. Náš tým stačil sice ve 34. min. snížit hlavičkou P.Staňka po rohovém kopu, ale do poločasu domácí stačili přidat další gol(z evidentního ofsajdu), vedli již 4:1. I po přestávce se průběh utkání neměnil. Dynamo mělo jasně herně navrch, náš tým hrál dost odevzdaně, znovu inkasoval a to opět z hodně přísné penalty a po dalších pěkných akcích domácích. V zakončení naopak neměl štěstí náš tým, hlavně velká šance  Zd.Pláničky volala po golu, blízko byla i pěknýá střela Ji.Dolejše. Rozhodčí Mezera, Valenta, Černý, DS Bartošek, ŽK 0:2, 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Flodr, Staněk (52. Žiak J.), Cihlář, Švátora P., Šťastný, Zahradník (65.Žiak M.), Babka, Smolík (52.Schejbal), Dolejš Ji., Plánička, branka : STANĚK Pavel - 1

TRENINKY :  muži - úterý a pátek od 18,00 hod., dorost -úterý a čtvrtek od 17,30 hod.

Připomínám ještě, že ve čtvrtek 8.5.2014 se koná v Mochtíně již 42.ročník Mochtínského přespolního běhu !!! Startují všechny věkové kategorie od dětiček až po veterány, přihlášky na místě od 9,00 hod., zahájení závodů v 10,00 hodin !  Přijďte si zazávodit, popřípadě pomoci s organizací !!!