První dubnová neděle (6.4.2014) našim fotbalistům mistrovské body nepřinesla. Áčko mužů doma nestačilo na výbornou Zruč, na body v Nýrsku nedosáhli ani naši dorostenci. Oba naše týmy bojují v poslední době s velkou marodkou a tím i s dostatkem kvalitních hráčů.

.. I.A třída mužů - Sokol Mochtín - TJ Zruč   0 : 4 (0:1). Naši fotbalisté nastoupili do utkání bez zraněného V.Špindlera a též bez T.Babky, ale již s uzdravěným J.Kulem. Oba naši chybějící hráči citelně týmu chyběli, J.Kul se navíc v průběhu utkání znovu zranil a vypadá to s ním opět špatně, stejně jako Ji. Flodr, který též musel pro zranění odstoupit. !Soupeř naopak přijel do Mochtína v plné síle a od první minuty dokazoval, že jeho hráči jsou ve formě, jdou za jasným cílem - vyhrát. Předváděli fotbal plný pohybu a rychlé kombinace, často pohotově zakončovali. Již ve 2.minutě zachraňoval Mochtín od pohromy náš golman P.Rajtmajer a i v dalším průběhu zápasu držel Mochtín častokráte nad vodou. Bezmocný ale byl  ve 24.minutě proti dělovce L.Husníka ze 20 m, která prošla houštinou hráčů v trestném území a skončila u tyče v síti - 0:1. Celý první poločas byli hosté lepší, ale i Mochtín měl šanci na vyrovnání. To když ve 39.min. kopal roh. K odkopnutému míči hostující obranou se dostal náš stoper Jar. Cihlář, přehodil si míč na levačku a vypálil. Střela šla mezi tyče, ale v poslední chvíli ji hostující obrana zblokovala na další roh. Po přestávce se naši hráči pustili do soupeře aktivněji, chtěli nejen vyrovnat, ale dokázat i svým fanouškům, že mají na víc. Bohužel, soupeř nejen poctivě bránil, ale hlavně, trestal každou zbytečnou ztrátu míče našich hráčů rychlým, nebezpečným brejkem. Ten přišel již v 51.minutě, který zakončil golem rychlonohý L.Egermaier. A když stejný hráč po dalším brejku zvýšil v 76.minutě již na 3:0 pro Zruč, bylo prakticky rozhodnuto. Naše mužstvo prostřídalo, šanci zahrát si dostali všichni náhradníci, ale v pohodě hrající hosté si již výhru pohlídali. V 82. min. navíc (po další brejkové akci), přidali další branku, z Mochtína si odvezli jasné vítězství. Utkání odřídila s přehledem trojice rozhodčích Lumír Kostelník (Plzeň), Martin Havránek (Rokycany) a Pavel Pohančeník (Horšovský Týn), delegátem PKFS byl Ladislav Lecjaks z Běšin. Místo bydliště v závorce uvádím úmyslně, aby si každý(kdo si naše referáty ze zápasů čte) udělal obrázek o tom, jak delegační úsek PKFS "šetří" náklady klubům na cestovném (místo 1 auta - 3). ŹK 2.2, přihlíželo 100 diváků.  Sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Švátora P. (86. M.Žiak), Cihlář, Šťastný ( 63.Gajdušek), Dolejš Ji., Flodr (30. Reitmaier), Plánička, Kul (73. Schejbal), Smolík,

KS dorostu - SKP Okula Nýrsko - Sokol Mochtín   3 : 2 (1:0). K derby do Nýrska chybělo TR Jar. Pavlíkovi 7 hráčů z různých důvodů, v průběhu utkání se navíc zranil (vážně) Ji.Peleška a musel do nemocnice. A jak se následně ukázalo, Jiří nám v obraně citelně chyběl, dostali jsme následně přes "jeho stranu" dva goly. Okula byla naopak kompletní, přesto náš mladý, nekompletní tým, měl více míč na svých kopačkách, ale do šancí se nedostával. Domácí byli v zakončení produktivnější, vedli již 3:0, ale Mochtín to nezabalil. Po golech J.Šafránka (ještě žáček a jeho 1. gol za mochtínský dorost !) a D. Kotlana to bylo najednou 3:2. Na víc ale naši kluci neměli, domácí si připsali tříbodovou výhru. Branky Mochtína _: Jan ŠAFRÁNEK, Daniel KOTLAN

TRENINKY v následném týdnu v Mochtíně :

dorostenci  -   v úterý a čtvrtek od 17,30 hodin

muži  -  v úterý a pátek od 18,00 hodin
Přidat komentář