Bez svých šesti klíčových hráčů bylo nuceno nastoupit naše áčko mužů v okresním derby zápase I.A třídy Sušice - Mochtín. Po dvou posledních výhrách Mochtína byli tentokráte jasnými favority domácí fotbalisté, kteří svoji roli naplnili dokonale - vyhráli 5:0, s 10 body si upevnili po 4.kole 1.místo v tabulce této druhé nejvyšší krajské soutěže Plzeňského regiónu. Mochtín je zatím na 8.příčce se ziskem 6 bodů.

..28.8.2022 - I.A třída mužů TJ Sušice - Sokol Mochtín  5 : 0 (0:0)

Náš silně oslabený tým uhrál v Sušici bezbrankový 1.poločas. Domácí měli sice výraznou převahu, ale naše obrana hrála spolehlivě, do vážnějších golových šancí soupeře nepouštěla, výborně chytal i náš golman D.Prokop. Druhá polovina zápasu ale již byla o něčem jiném. Sušici pomohla rychlá branka mladíka Jakuba Papeže již v úvodní minutě, v 53. zvyšuje domácí kapitán Klíma na 2:0 a bylo hotovo. Mochtín ve předu vůbec neudržel míč, obrana byla v jendom ohni a tak bylo otázkou času, kdy znovu inkasuje. Od 74.min. hrálo naše mužstvo navíc jen v deseti, protože se nechal zbytečně po 2 ŽK vyloučit zkušený D.Gajdušek. Toho domácí využili, přidali v závěru utkání ještě dvě branky, Mochtín odjíždí domů  s "burem".  Derby odřídila trojice rozhodčích : jako hlavní p.Antonín Liškutín, na lajnách mu asistovali Karel Nesvadba a Vladislav Stach, ŽK 0:3, ČK 0:1 (74. Gajdušek po 2 ŽK), 80 diváků. Sestava Mochtína : Prokop Daniel, Gajdušek David, Blažek Petr, Bejvl Jakub, Šup Ondřej, Škoch Matěj (75. Smolík Radek), Kutka Marek (84. Švátora Petr), Kapusta Matěj, Šafránek Jan, Osvald Jaromír (88. Potužník Ladislav), Pretzelmayer Jaroslav, branky vítězů : Klíma Tomáš - 2, Papež Jakub - 2, Vystrčil Antonín.

Další mistrák odehraje naše áčko mužů doma v neděli 4.9. od 17,00 hod. Sokol Mochtín - FK Žákava   


Turnaj mini-přípravek v Mochtíně -
od 10,00 hodin v neděli 4.9.2022  
za účasti 12 družstev !