Letní příprava fotbalistů - mužů TJ Sokol Mochtín na mistrovskou soutěž, ročník 2022/2023 je tu. Bude sice krátká, ale intenzivní, protože mistrovský podzim 2022 zahajuje zápasy 1.kola již 6. a 7. srpna !!!

TRENINKY budou probíhat na hřišti v Mochtíně a to společné pro hráče A i B týmu 3x v týdnu vždy od 18,00 hodin,  o víkendu je vždy plánován přípravný zápas. Počítáme s maximální účastí všech hráčů !

1.trenink bude v pondělí 11.7. a to ještě bez našeho hlavního (hrajícího) trenéra Jiřího Dolejše,

kterého v této době čekají závěrečné kilometry závodu "1000 MILES Adventure" , který má tentokráte cíl v Třebeni u Františkových Lázní. A Jiří si zatím vede skvělé ! Dnes 9.7.2022 v podvečer projel 3. (a posledním) povinným kontrolním stanovištěm v hustých lesích za Rožmitálem na Šumavě jako vedoucí závodník Jižní trasy tohoto ultra těžkého závodu a usiluje o vynikající výsledek ! Více viz níže

2.trenink bude ve středu 13.7., 3. v pátek 15.7.

v neděli 17.7. od 17,00 hod. bude odehrán 1.přípravný zápas na našem hřišti So MOCHTÍN - SK KLATOVY 1898 "B"

TRENINKY budou pokračovat dle pokynů trenérů, další přípravný zápas se pak uskuteční opět v Mochtíně a to v sobotu 23.7. od 17,00 hod. , soupeřem budou PŘEŠTICE "B"

Na sobotu 30.7. je domluven přípravný zápas SK Bolešiny B - So Mochtín B (v Bolešinech od 17,00 hod.)
v sobotu 6.8.2022 v 17,00 hod. je na pořadu již 1.mistrák III.tř. mužů Tatran Velké Hydčice - Sokol Mochtín "B",
      v neděli 7.8. od 18,00 hod.
je na pořadu zahajovací utkání I.A třídy mužů derby Sokol Mochtín - Start Luby
!!!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Letošní 12.ročník závodu "1000 Miles Adventure 
odstartoval v neděli 3.srpna 2022 v 15,00 hod. v nejvýchodnější obci Slovenska (na hranici s Ukrajinou), kterou je Nová Sedlica. Mezi 300 účastníky, kteří mají rádi velké výzvy a dobrodružství, nechybí ani tentokráte náš vynikající sportovec íng. Jiří Dolejš, který se tohoto jednoho z nejtěžších závodů v Evropě účastní již po čtvrté !
       Jiří i tentokráte absolvuje závod na svém oblíbeném horském kole a protože pořadatelé připravili pro účastníky 2 trasy, vybral si náš reprezentant tu JIŽNÍ. Ta vede při hranicích s Maďarskem, Rakouskem a Německem převážně v horských a lesních terénech, cílovou stanicí je tentokráte TŘEBEŇ u Františkových Lázní, která je od startu vzdálena 1650 km !  Účastníci musí spolehat jen a jen na sebe, trať musí absolvovat bez cizí pomoci. Povinně však musí projet 3.kontrolními stanovištmi, která se dozví až v průběhu závodu.  A já mohu s nadšením konstatovat, že si náš Jiří zatím vede skvěle ! Jeho snažení můžete sledovat na internetu i Vy všichni, kdo mu držíte palce ! Poslední info je z dnešního podvečera (9.7.2022), kdy Jiří projel 3.kontrolou v lesích za Rožmitálem na Šumavě jako vedoucí závodník této Jižní trasy (!) a do cíle mu zbývá necelých 500 kilometrů. 

      Jen připomínám, že nejlepšího umístění v tomto závodě dosáhnul Jiří Dolejš v roce 2020, kdy skončil na vynikajícím 6.místě ! Tenkráte trasu 1000 mil absolvoval v obráceném pořadí. Startovalo se z obce Hranice v Čechách (nejzápadnější obec v ČR) a cíl byl v Nové Sedlici. Trasu "ujel" za 9 dní, 23 hodin a 48 minut.