V pátek 31.1.2014 byl Sokol Mochtín, odbor SPV, pořadatelem tradičního turnaje Sport pro všechny v halové kopané mladších a starších žáků. Byl volný den pro žactvo, do tělocvičny Masarykovy ZŠ v Klatovech si přišlo zasportovat 6 týmů. Nechyběli ani mladší žáci Sokola Mochtín, které zde trenérsky vedl Kamil Rajtmajer, v kategorii starších žáků postavil Sokol Mochtín narychlo dva týmy, protože se (pro nemoc svých hráčů) odhlásil SK Letiny. Obě mochtínská družstva staršíků  trenérsky vedl Milan Žiak, který nebyl zrovna zdravotně na tom nejlépe, o to větší mu za to patří poděkování.

V obou kategoriích se hrálo tříkolovým systémem, takže si všechna družstva pořádně zahrála, k vidění bylo vidět velké nasazení hráčů, bojovné výkony a také 50 pěkných branek. Nešlo ani tak za každou cenu o vítězství, ale o to, aby si kluci co nejvíce zahráli a to se povedlo.

Celkem bylo odehráno 18 zápasů, při závěrečném vyhlášení obdrželi všichni účastníci (hráči) sladkou odměnu.

Zcela na závěr pak sklidili zasloužený potlesk i tři mochtínští mladíci, kteří od K.Šota převzali dárky a blahopřání k získání titulu "Nejúspěšnější sportovci Sokola Mochtín roku 2013" ve svých kategoriích. Byli to : Jakub Pretzelmayer - starší přípravka, Martin Kapusta - mladší žáci a Tomáš Velek - starší žáci. Blahopřejeme !

Konečné pořadí turnaje :

Mladší žáci : 1.Sokol Nalžovské Hory .............  11:4   13 bodů

                    2. Start Luby ...............................  10:6   13 bodů

                    3. Sokol Mochtín .........................   3:14    0 bodů

Naši kluci byli věkově nejmladší, řada z nich je věkem ještě ve starší přípravce, i tak ale se silnějšímy tými odehráli velice vyrovnané a napínavé zápasy. Hráli v sestavě : Ondřej Přibyl, Ian Selinger, Jakub Pretzelmayer, Ladislav Potužník, Radek Smolík, Daniel Vozka, Lukáš Rajtmajer, Patrik Bauer a Tomáš Potůček. Branky : Smolík Radek - 2, Rajtmajer Lukáš - 1. Nejlepším střelcem turnaj mladšíků byl Jakub Kirpal z Nal. Hor - autor 5 branek.

Starší žáci :  1. Start Luby ................................... 12:2    14 bodů  

                     2. Sokol Mochtín "A" ....................... 12:3    11 bodů

                     3. Sokol Mochtín "B" ....................... 1:20      0 bodů

"A" tým Sokola Mochtín, který hrál v sestavě : Matěj Kolář, Michal Holub, Martin Kapusta, Tomáš Velek, Jan Šafránek a Martin Svoboda,  tvrdě bojoval o prvenství, ale nakonec to těsně nevyšlo. I tak kluci v důležitých zápasech s vítězným Startem 2x remisovali a jen jednou smolně prohráli a to rozhodlo. Nej. střelci mužstva :  Svoboda Martin - 6, Šafránek Jan - 4, Velek Tomáš - 2. Nejlepším střelcem turnaje staršíků se stal Michal Pivoňka (Luby), autor 7 branek.

"B" tým Sokola Mochtín hrál v sestavě : Marek Vlach, Petr Toman, Lukáš Hudlička, Ondra Mareš, Petr Pretzelmayer a Dominik Silovský. Kluci 2x vysoko 0:5 sice prohráli s našim áčkem, ale vítězný Start Luby hodně potrápili v každém vzájemném souboji a za to jim patří velké uznání ! Čestný 1 gol zaznamenal Lukáš Hudlička.

Turnaj proběhl hladce a bez úrazů, děkuji za pomoc hlavně Jar. Pavlíkovi a Jak. Rubášovi, kteří odřídili bezproblémově všech 18 zápasů.