dorost08bMochtínský turnaj vyhrál SK Otava Katovice

     V sobotu 2.února 2008 uspořádal fotbalový TJ Sokol Mochtín zdařilý turnaj v halové kopané dorostenců. Proběhl ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti 8 kvalitních týmů, měl vysokou sportovní úroveň. Nejdříve se hrálo ve skupinách, pak přišly na řadu semifinalové zápasy a na závěr duely o konečné pořadí v turnaji. Vítězství si nakonec důmů odvezli dorostenci z Katovic, svěřenci trenéra Václava Palivce, kteří v závěrečném finále porazili těsně 1:0 loňského vítěze, dorostence TJ Přeštice. Pořádající oddíl TJ So Mochtín postavil dva týmy a doplatil na minimální počet hráčů v nich, protože řada z nich pro nemoc nemohla nastoupit.Výsledky ve skupinách:

„A“ sk. – Mochtín A – Plánice 0:0, Blovice – Koloveč 2:1, Plánice – Koloveč 0:1, Mochtín A – Blovice 4:2, Blovice – Plánice 2:1, Koloveč – Mochtín A 2:2.

„B“ sk. – Přeštice – Mrákov 2:1, Katovice – Mochtín B 3:0, Mrákov – Mochtín B 1:2, Přeštice – Katovice 3:1, Katovice – Mrákov 4:0, Mochtín B – Přeštice 1:1.

1.semifinále - Blovice – Katovice 0:1,

2. semifinále – Mochtín A – Přeštice 1:3

Zápasy o konečné umístění

Plánice – Mrákov 2:1 (o 7.-8.), Koloveč – Mochtín B 4:2 (o 5.-6.), Blovice – Mochtín A

2:1(o 3.-4.), finále Katovice – Přeštice 1:0, když zlatý gol dal Štěpán Kouba.     Na závěr bylo provedeno slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen týmům i nejlepším jednotlivcům. Předseda oddílu Karel Šot předal krásné poháry kapitánům prvních třech mužstev, všem zúčastněným týmům diplomy a věcné ceny. Poděkoval za organizaci a hladký průběh svým spolupracovníkům Jiřímu Flodrovi, Jiřímu Dolejšovi, Jaroslavu Pavlíkovi, Jakubovi Holému a Janu Voráči a věcné ceny předal i nejlepším hráčům turnaje, které vybrali trenéři zúčastněných týmů.

Nejlepším golmanem se stal Martin Toma z Blovic, nejlepším obráncem Tomáš Chodl z Katovic, nejlepším útočníkem Jan Voráč z Mochtína a nejlepším hráčem turnaje Tomáš Pánovec z Přeštic. Titul nejlepšího střelce si vystřílel Štěpán Kouba z vítězného týmu SK Otava Katovice, autor 7 branek.Konečné pořadí turnaje : 1. SK Otava Katovice

                                         2. TJ Přeštice

                                         3. TJ Sokol Blovice

                                         4. TJ Sokol Mochtín „A“

                                        5. TJ Slavoj Koloveč

                                         6. TJ Sokol Mochtín „B“

                                         7. TJ Sokol Plánice

                                         8. TJ Sokol Mrákov