Další fotbalové kolo přineslo mistrovské body všem mládežnickým celkům i mužům B, kteří navýšili náskok v tabulce III.třídy na druhý Týnec již na 11 bodů ! Tabulku OP vedou i naši žáci (s náskokem 5 bodů), v čele tabulky OS je i naše starší přípravka. Přes remisu 3:3 v Nepomuku, jsou naši dorostenci na 2.místě krajské soutěže (!), muži A klesli znovu na 3.místo tabulky I.B třídy, když z Dlouhé Vsi odjeli s těsnou porážkou 2:3.

17.5.08 - I.B tř. mužů Tatran Dlouhá Ves - So Mochtín  3 : 2 (1:1). Naši fotbalisté šli do vedení 1:0 golem P.Černého již ve 20.sekundě utkání! Dlouhým pasem mu nahrál Ji.Dolejš, náš kapitán si obhodil stopera Rovňana a obloučkem poslal míč do sítě Tatranu. Bohužel, to bylo v zakončení v I.poločase od našich hráčů všechno. Drželi sice se soupeřem vyrovnanou partii, ale neuhlídali domácího kanonýra Davida Ronna. Ten si nejdříve ve 24.minutě vykoledoval na sebe faul a přísnou penaltu, kterou sám vyrovnal na 1:1, pak se golově prosadil ještě v 70. a 83.minutě, zajistil svému týmu vedení 3:1. Náš Dáda Dvořák sice stačil ještě v závěru utkání korigovat z úhlu na 3:2, obrovskou šanci měl po rohu náš Ji.Dolejš, ale z blíska přestřelil. Na bod náš tým nedosáhl. Škoda, utkání o 2.místo v tabulce bylo spíše remisové. Naprosto vyrovnané utkání rozhodly chyby naší obrany a pohotový Ronn, který je dokázal potrestat. Rozhodčí L. Lažánek podal slabší výkon, hodně dal na diváky, umí pískat lépe. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Zoubek, Dolejš Ji., Podráský, Mareš, Vítovec, Černý, Plánička (Šťastný), Křivánek, Břečka (Voráč), Dvořák - (chyběli převážně nemocní  Šup, Bejvl, Novák, Jarabica, Čeleda, Kašpar). Přihlíželo 120 diváků.Branky: Černý Petr a Dvořák Dalibor - po 1.

18.5.08 - III.tř. mužů - So Mochtín B - So Hradešice B  3 : 0 (0:0). Naši hráči začali vlažně, soupeř naopak s velkou vervou a plných dvacet minut se hrálo převážně jen na půlce a v trstném území Mochtína ! Až pak se náš tým pomalu rozehrával, vyrovnal hru a ve druhém poločase přidal i pěkné branky. První dvě po rohu dali T.Holiš a hlavou L.Nový, třetí přidal Lukáš Kolárik. Za deště a hodně promáčeném hřišti v se hrál oboustranně velmi kvalitní fotbal zásluhou obou mužstev. Soupeř si takovou prohru nezasloužil, ale byl bezzubý v koncovce. Přihlíželo jen 30 diváků, rozhodčí Vl. Pastyřík z Přeštic - ŽK 3:1. Sestava : Šot (Jurčacko), Šup, Růžek, Kubala, Bláha (Kubeš), Holiš, Dolejš, Vítovec (Zoubek), Nový, Tománek, Kolárik L., Branky : Holiš Tomáš, Nový Luboš, Kolárik Lukáš - po 1.

18.5.08 - KS dorostu FK Nepomuk - So Mochtín  3 : 3 (1:1). Vyhraný zápas naši kluci ztratili zbytečně v závěru utkání. Vedli již 3:1, vzápětí mohl Zoubek i Zhvakin pojistit vedení, ale tutovky nedali. Naopak, domácí dali z penalty kontaktní gol a nakonec uhráli remisu. I tak si Mochtín drží 2.místo v tabulce, prohrál vedoucí Bolevec i další aspirant na přední příčky - Mrákov. V Nepomuku se golově opět prosadil náš nejlepší střelec Saša Zhvakin - autor 3 branek, další měl na svých kopačkách. Rozhodčí Jirsa, ŽK 2:2.

16.5.08 - OP žáků - So Mochtín - Tatran Dlouhá Ves  4 : 0 (2:0). Za ideálního počasí podali naši kluci dobrý výkon a soupeře jasně přehráli. Vedou tabulku s 15 body před Švihovem, který jen remisoval a tak ztrácí již 5 bodů! Branky : More Jan, Smolík Zbyněk, Matoušek Milan a Škoda Martin - po 1. Rozhodoval Petr Švátora.

18.5.08 - OS st. přípravky - TJ Nezamyslice - So Mochtín  4 : 6 (2:4). V utkání bohatém na branky se u našeho celku brankově nejvíce prosadil Jakub Hadáček - autor 4 golů ! Další přidali V.Pretzelmayer a J.Nebeský. Výhrou si naši kluci pojistili 1.místo v tabulce, před druhou Železnou Rudou mají náskok 3 body. Rozhodoval r. Staněk.

18.5.08 - OP ml.přípravky - FK Horažďovice - So Mochtín  1 : 6 (1:2). Naši nejmenší fotbalisté potvrdili proti poslednímu týmu tabulky roli favorita a zaslouženě vyhráli. Branky dali : Radek Mužík a Jan Šafránek - po 2, T.Truchlý 1. Rozhodoval R.Mácal