Vytisknout
Tradiční rozlučkový turnaj v halové kopané uspořádal fotbalový oddíl TJ Sokol Mochtín pro své členy a jejich kamarády v samotném závěru loňského roku v hale ZŠ Čapkova v Klatovech. Přihlásilo se rekordních 11 mužstev a bylo se na co dívat. V některých týmech se to hemžilo hráči, kteří oblékají drezy mužstev hrající divizi, či krajský přebor, přesto neuspěly. Favoritem byl tým „Nuly“ vedený kapitánem Jiřím Dolejšem, který měl ve svém středu tři plzeňské hráče (Mráz, Kašpar, Smejkal), velkou posilou byl tradičně Jan Kotáb (klatovský odchovanec, který nyní hraje v K.Varech III.ligu), ale tou největší hvězdou pak Martin Knakal, hráč ligové Sigmy Olomouc. Nabitá byla tentokráte i AC Lhůta, vedená Jaroslavem Cihlářem, kde převažovali hráči Krajského přeboru a divize. Finále se však oba favorizované celky nedočkaly. Do toho ze tří skupin nakonec postoupili jen vítězové a to dorostenci Mladé pušky v čele s kapitánem Tomášem Faltínem, Něco vymyslíme s kapitánem Zdeňkem Novákem a Hebač teamem, vedeném zkušeným Lubomírem Hebnarem.

Turnajovým způsobem se dohrávaly i další zápasy o konečné pořadí tohoto tradičního klání, kterým se mochtínští fotbalisté loučili s úspěšným rokem 2007.

Finále – přineslo velkou bitvu o putovní pohár. Nakonec byl nejlepší tým Mladé pušky, který byl složen hlavně z divizních dorostenců TJ Klatovy . Ten hrál v sestavě: Faltín (Mochtín), Lorenc (Strážov), Riška, Rejthar, Veselka, Meszáros a Presl, když posledně jmenovaný Antonín Presl patřil k nejlepším hráčům celého turnaje. Pušky vyhrály oba finalové zápasy (3.0 a 1:0) a tím i celý turnaj. Hebač tým remisoval s favorizovaným mužstvem Něco vymyslíme 1:1, ale lepším skorem si zajistil 2.příčku v turnaji.

Malé finále o 4.-6.místo bylo také hodně zajímavé. Loňský vítěz 1.FC Kdejsmemohlibejt, vedený kapitánem Jiřím Podráským, porazil sice Janda team vysoko 4:0, ale v klíčovém utkání o 4.příčku vyhrály Nuly 1:0 a 1.FC odsunuly tentokráte na konečné 5.místo.

I miniturnaj o konečné 7.-9.místo přinesl těsné výsledky a velkou bitvu o umístění. Překvapivě ho vyhrál mladý SB Star team, vedený Václavem Novákem z Bezděkova, který ziskem 3 bodů nakonec obsadil konečnou 7.příčku, až ta osmá zbyla na silný tým AC lhůta. Lhůtu o lepší umístění připravili remisou 0:0 kamarádi z 3.FC Radinous. Tento tým vedl útočník mochtínského béčka Luboš Javorský .Čtvrtí ze skupin již o konečné umístění nehráli.

Celou akci sledovalo v hledišti přes 70 diváků, kteří byli také svědky vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců – fotbalistů TJ Sokol Mochtín za rok 2007.