Od pátku 14.6.2019  nefunguje Informační internetový systém FAČR, proto jsem se o dva dny opozdil s informačními články o uskutečněných zápasech našich týmů mužů, které odehrály svá poslední utkání soutěžního ročníku 2018/2019 na domácím hřišti v Mochtíně

Již v pátek 14.6. se v Mochtíně předehrávalo utkání I.A třídy, ve kterém naše áčko hostilo FK Bohémia Kaznějov. Náš tým dohrává soutěž bez několika hráčů základní sestavy (zranění, pracovní a služební důvody) a tak muselo vypomoci několik hráčů "B" týmu

.. I.A třída mužů TJ Sokol Mochtín - FK Bohémia Kaznějov   2 : 6 (2:3).
Náš tým měl raketový nástup. Již ve 4.min. otevírá skore náš Jan Šafránek, na 2:0 zvyšuje o dvě minuty později Tomáš Velek, vypadá to nadějně. Jenže, postupem času herní iniciativu přebírají hosté, kteří do poločasu nejen vyrovnali, ale ve 38.minutě jdou dokonce do vedení 3:2 ! Hed v úvodu II.poločasu střílí hosté další gol, ale ten pro ofsajd neplatí. Vzápětí se do velkých golových šancí dostává náš J. Šafránek, ale neproměňuje ani jednu a to je škoda. Hosté začínají zvyšovat obrátky, jsou rychlejší a důraznější v osobních soubojích, rvou se o vítězství. A daří se jim i v koncovce. Párkrát je vychytal náš golman Kodeš, ale v 61.min. nestačil na zakončení Mareše, Kaznějov vede již 4:2 a o šest minut na to může zvýšit z penalty. Tu naštěstí náš golman bravurně vyráží, dorážka hostů míří nad břevno ! Kaźnějov v této době dominuje, Mochtín je v útlumu, hraje odevzdaně a soupeř ho za to trestá dalšími goly. Porážka 2:6 naše hráče bolí, ale převažuje velká radost z konečného umístění mužstva v tomto ročníku - kterým je 5.místo v I.A třídě - což je nejlepší výsledek Sokola Mochtín v jeho 48 leté historii !  A jak jsem se dnes dozvěděl od p.Drobného, předsedy STK PKFS, kterému jsem pro jistotu volal, zda náhodou nemusíme v pondělí na losování baráží do Plzně, tak náš tým zůstal jen těsně za čtyřmi přímo postupujícími týmy do Krajského přeboru (Staňkov, Černice, Holýšov, Meclov), do baráže o udržení se v I.A třídě jde jen Sušice, přímo sestupují Horažďovice. Naopak z našeho okresu do I.A třídy postupuje Hrádek.
   Utkání odřídil s přehledem jako hlavní RO pan Josef Schneider, AR byli Václav Duda a Petr Strolený, DS Pavel Rauch, ŽK 0:1, 70 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Strejc Stanislav, Jarabica Stanislav (73. Pretzelmayer Jaroslav), Velek Tomáš, Kapusta Matěj (84. Peleška Jiří), Smolík Zbyněk, Šafránek Jan (59. Podráský Jiří). Branky : ŠAFRÁNEK Jan, VELEK Tomáš

..OP mužů - TJ Sokol Mochtín "B" - TJ Sokol Hradešice    3 : 2 (2:1).
Soupeř byl dle postavení v tabulce favoritem, ale do Mochtína přijel bez několika svých stabilních hráčů (byli na festivalu), s pěti dorostenci v sestavě, kteří měli navíc již dopolední zápas ve Stříbře v nohách. Ale i někteří naši kluci měli v nohách část, či celý páteční zápas, takže síly byly vyrovnané.
       Hosté šli do vedení již ve 2.minutě, ale na 1:1 brzo srovnal povedenou střelou do šibenice náš Standa Strejc, začínalo se znovu. Náš tým měl více ze hry, již v 10.min. zvyšuje na 2:1 přesnou střelou k tyči ze 17 m náš (již uzdravený) Jarda Pretzelmayer, vypadá to nadějně. Hosté ale bojují, pojišťovací třetí gol Mochína nepřichází, i když ho měl v 67.min. na kopačce náš J.Žiak po svém tradičním soloprůniku a tak přichází trest. V 71.min. srovnává přesnou hlavičkou na 2:2 hostující Vaněček a hosté mají následně i další šance na gol. Mochtín má ale v brance výborného Matyáše Blahníka, který mužstvo v důležitých momentech podržel, dal základ celému úspěchu. Ten přichází v 87.min., kdy po pěkné kombinaci střílí vítězný gol na 3:2 neobsazený Jar. Pretzelmayer. Naše záloha získává všechny 3 body, věnuje je především svému kauči Janu Kolárikovi, který hráčům oznámil, že u mužstva v této roli (po 30 leté úspěšné kariéře v So Mochtín - jako vynikající hráč, střelec, trenér mládeže, funkcionář FO, kauč "B" týmu, ale hlavně skvělý kamarád) končí ! Utkání s citem a bez chybiček odřídil Vladislav Stach z Běšin, ŽK 0:0, 50 diváků. Sestava Mochtína: Blahník Matyáš, Křivánek Josef, Peleška Jiří, Žiak Jan, Kanta Tomáš (46. Švátora Jiří), Strejc Stanislav, Podráský Jiří, Jarabica Stanislav, Kolárik Lukáš, Šafránek Jan, Pretzelmayer Jaroslav. Branky : PRETZELMAYER Jaroslav - 2, STREJC Stanislav

POZOR - TRENINKY mužů budou nyní jen vždy v  p á t e k  od 18,00 hod. - fotbálek pro udržování kondice (do odvolání), účastnit se mohou i další zájemci, včetně dorostenců, kteří nám hrají v Klatovech !

TRENINKY Školičky sportu pokračují i nadále každé pondělí a čtvrtek od 17,30 hod. pravděpodobně do konce školního roku (popř. do odvolání trenéry J.Cihlářem a P.Tomanem)

STARŠÍ PŘÍPRAVKA bude mít DOKOPNOU tento čtvrtek 20.6.2019 od 17,30 hod.

Srdečně jsou zváni nejen kluci, ale i jejich rodiče a trenéři, kteří se  na jejich výchově u nás v Mochtíně podíleli. Nezapomeňte si s sebou vzit kopačky - tenisky (nejen kluci, ale i rodiče a trenéři), dobrou náladu a také špekáčky na opekání ! Mohou též přijít i naši kluci, kteří již hrají v Bolešinech za ml. žáky (Bauer, Demel, Horský), ale i další kamarádi.