Ve 24.kole mistrovských soutěží si s chutí zastříleli naši muži. Áčko doma porazilo Merklín 5:2 a stále drží kontakt s Dlouhou Vsí o postup do baráže o I.A třídu, béčko vyhrálo v Malém Boru rekordně 9:2 ! Poblahopřát musíme i našim žákům, kteří byhráli v Plánici a mají již v kapse titul Přeborníka okresu pro ročník 2007/2008 ! S obrovským náskokem vedou tabulku také naši minižáci starší, kteří doma porazili Nalžovské Hory 6:0.Z bodů se neradovali jen naši ml.minižáci a dorost.

7.6.08 - I,B tř. mužů  Sokol Mochtín - Sokol Merklín  5 : 2 (3:2). Kdo přišel na tento duel o 15 minut později, neviděl 3 branky ! V 5. si hosté dali vlastní gol, v 8. se trefil náš Jarda Mareš a ve 12. pak kapitán Petr Černý ! Mochtín vedl 3:0 a zdálo se, že utkání je rozhodnuté. Jenže hosté nerezignovali. Nejdříve nastřelili břevno, pak Liška snížil na 1:3 a po rohu ve 40.minutě si náš oslavenec J.Mareš (slavil svoje třicátiny) dal hlavou čistého vlastence - 3:2.Naštěstí po přestávce Mochtín zabral opět naplno. V 52.minutě P.Černý zvýšil na 4:2 a o deset minut později Jarda Mareš již na 5:2. Hosté hráli stále otevřenou hru, chtěli dát další branky. To se jim nepovedlo, naopak, mohli ještě několikráte inkasovat. Naši střelci však v koncovce selhali, nejvíce pak D.Dvořák, který měl řadu slibných úniků. Rozhodoval Vl.Walter z Horní Břízy (!), 100 diváků, ŽK 2:6, ČK 0:1.Branky : Černý Petr a Mareš Jaroslav - po 2, 1 vlastní, Sestava : Rajtmajer, Troch, Dolejš, Čeleda (Plánička), Podráský, Kašpar (Zoubek), Švátora P.(Břečka), Křivánek, Černý, Mareš, Dvořák.

8.6.08 - III.tř.mužů - So Malý Bor - So Mochtín "B"  2 : 9 (1:5). Naše mužstvo začalo vlažně a inkasovalo. Pak se ale rozehrálo k pěknému výkonu a málem dosáhlo na desítku ! Střelecky se čtyřikrát prosadil Daniel Vítovec, k vidění bylo hodně střeleckých pokusů na obou stranách. V průběhu utkání přišla pořádná dešťová sprška, ale i na mokrém terénu, plném louží naši fotbalisté předvedli kvalitní, kolektivní, fotbalový výkon. Dařila se jim kombinace i střelba, přes 60 diváků muselo být spokojeno hlavně s počtem branek. Rozhodoval Ji.Petrželka, branky : Daniel Vítovec - 4,Miroslav Břečka - 2, Karel Tománek,Luboš Nový a Tomáš Babka - po 1. Sestava : Jurčacko, Bejvl, Růžek, Čeleda (Dolejš Ji.st.), Plánička (Pavlík), Kolárik L., Babka T., Nový, Břečka, Tománek, Vítovec.

8.6.08 - KS dorostu - Sokol Mochtín - So Bolevec  0 : 6 (0:4). Bolevec vede tabulku krajské soutěže a poprvé se na jaře sešel v plné sestavě a v Mochtíně předvedl suprový fotbal. Náš tým byl naopak oslaben o 2 vyloučené hráče a další nemocné, na soupeře nestačil a jen zásluhou našeho golmana Pavla Blumentritta i poměrně špatnému zakončování, nevyhráli hosté ještě vyšším rozdílem. Rozhodčí Pressl z Klenové, ŽK 1:1.

7.6.08 - OP žáků  - So Plánice - Sokol Mochtín  0 : 4 (0:2). Dobrým výkonem a jasnou výhrou naši žáci v Plánici definitivně strvdili, že titul Přeborníka okresu Klatovy putuje zaslouženě do Mochtína ! Blahopřejeme jim k nečekanému úspěchu ! Branky : Kučera Mirek - 2, Matoušek Ruda a Škoda Martin - po 1. Rozhodčí Koura, ŽK 0:2.

7.6.08 - OS st.přípravka  - So Mochtín - So Nalžovské Hory  6 : 0 (2:0). Svěřenci Tomáše Kapusty jsou jasnými vítězi okresní soutěže a své kvality předvedli i v tomto utkání. Střelecky se prosadil především Jakub Hadáček, autor 4 branek, po brance přidali Jaroslav Pretzelmayer a Vladimír Tománek. Rozhodoval Petr Švátora.

7.6.08 - OP ml.přípravky  - So Mochtín - Start VD Luby  0 : 2 (0:0). Tradiční derby museli naši kluci odehrát bez své opory Radka Jůdy. Soupeř měl více ze hry, ale naši nejmenší dlouho drželi nerozhodný stav. Body si ale nakonec odvezl soupeř, který má větší základnu. Rozhodčí Petr Švátora.