V neděli 26. 10. 2025 v rámci 11. kola podzimní části sezóny 2025/2026 9. Klatovské okresní fotbalové ligy (dříve III. třída) jsme na našem hřišti přivítali již tradičního soupeře z Bolešin v rámci "dvojzápasu" proti Bolešinám, neboť v sobotu 25. 10. 2025 odehrálo naše áčko "předzápas" na hřišti Bolešin proti místnímu áčku. I v tomto zápase za obě béčka nastoupila proti sobě spousta hráčů, kteří již své síly změřili v sobotu při výhře našeho áčka v Bolešinech 4:0, a i tentokrát při souboji béček obou klubů bylo nakonec úspěšnější naše béčko a výhra znamenající další důležité 3 body do tabulky byla podložena kvalitním výkonem našich hráčů a také zodpovědným přístupem všech zúčastněných aktérů tohoto domácího zápasu, za což je všem potřeba poděkovat.
26. 10. 2025 - 9. Klatovská okresní fotbalová liga mužů: TJ Sokol Mochtín B – SK Bolešiny B 4:1 (3:1)
Na tento předposlední podzimní domácí zápas jsme měli opět k dispozici hráče, kteří již v sobotu odehráli vítězný venkovní zápas za áčko na hřišti Bolešin, a bylo to znát, přestože i hosté měli na hřišti spoustu hráčů ze sobotní sestavy áčka. Zápas tak byl vyrovnaný již od úvodního hvizdu s přehledem pískajícího mladého rozhodčího. Bohudík jsme na začátku 1. poločasu přežili 2 vyložené, dá se říci tutové, šance hostů, když se 2krát vyznamenal Dan Prokop v naší brance a udržel nám tak naděje na body v tomto zápase. My jsme se naštěstí dostali do vedení brankou Honzy Žiaka ve 22. minutě utkání, o 6 minut později pak přidal náš 2. gól Jarda Pretzelmayer. O dalších 5 minut později se prosadil po nezištné přihrávce od Jardy Pretzelmayera Niki Edl, který takto skóroval jako přes kopírák již v sobotním zápase áček v Bolešinech. Do konce poločasu však dokázali hosté snížit po našem ležérním bránění, když hostující záložník přetáhl centr na zadní tyč, který skončil na břevně naší branky a po odrazu míče od brankové konstrukce „zaspal“ náš pravý krajní obránce, rychleji reagující hostující hráč pak již neměl problém překonat našeho brankáře, 3:1 ve 38. minutě zápasu. Tímto skóre také skončil 1. poločas.
I ve 2. poločase se hrál oboustranně vyrovnaný zápas, diváci však již viděli jen jeden gól, a to v hostující síti v 64. minutě zápasu, když na konečných 4:1 upravil svojí druhou brankou Honza Žiak. Na hřiště se v průběhu 2. poločasu dostali také oba náhradníci Michal Marek a brankář Petr Rajtmajer, který zaskočil za zraněného Dana Mareše na pro něj nezvyklém postu pravého obránce, s touto rolí se však „Rajčák“ vypořádal naprosto suverénně. Skóre zápasu se již nezměnilo a my jsme tak získali tolik potřebné a důležité 3 body do tabulky. Nikdo ze soupeřů si také nemohl stěžovat na to, že za něj hráli áčkaři, neboť z tohoto pohledu to bylo tzv. „fifty-fifty“.
Do konce podzimní části soutěže tak chybí odehrát poslední 2 kola, nejprve na Rabí proti již tradičnímu soupeři, domácím Buděticím, a potom v derniéře na domácím trávníku v Mochtíně proti nováčkovi soutěže z Bezděkova.
Zápas s naprostým přehledem odřídila trojice rozhodčích ve složení Vávra Ondřej jako hlavní rozhodčí, jako AR1 Molnár Ludovít a jako AR2 Toman Filip. ŽK 1:0, hráno slušně z obou stran, 50 diváků.
Sestava Mochtína: Prokop Daniel – Mareš Daniel / Rajtmajer Petr, Podráský Jiří, Bejvl Jakub, Lysek Jakub – Horský Michal, Strejc Stanislav (K) – Žiak Jan, Pretzelmayer Jaroslav / Marek Michal, Edl Nikolas / Rašek Josef – Rašek Josef / Edl Nikolas
Branky: ŽIAK Jan 2, PRETZELMAYER Jaroslav, EDL Nikolas – Ševčík Martin
K dalšímu důležitému mistrovskému zápasu zajíždí naše béčko mužů v sobotu 1. 11. 2025 na hřiště do Rabí, kde se utká s domácími Buděticemi od 14:00 hodin.
Odjezd z Mochtína ve 12:30.